“Doğa İçin Pedal Çevirdiler”

Türkiye’nin dört bir yanından geldiler, doğa için pedal çevirdiler. 22 ilden Mersin Erdemli ’ye gelen 175 bisiklet sever, mavi ile yeşilin buluştuğu yerlerden geçtiler, tarihi yerlerde pedal çevirdiler.

“Doğa İçin Pedal Çevirdiler”

Doğa İçin Pedal Çevirdiler”

Türkiye’nin dört bir yanından geldiler, doğa için pedal çevirdiler. 22 ilden Mersin Erdemli ’ye gelen 175 bisiklet sever, mavi ile yeşilin buluştuğu yerlerden geçtiler, tarihi yerlerde pedal çevirdiler.

Mersin Valiliği ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneği’nin düzenlediği, Erdemli Belediyesi’nin destek verdiği, 7. Mersin Caretta Bisiklet Festivali kapsamında bir araya gelen bisiklet severler, Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü koordinesinde, Erdemli Talat Göktepe Tabiat Parkı’nda bir araya geldiler.

Erdemli’nin eşsiz doğasına hayran kalan bisiklet gezginleri, pedallarını doğa için çevirdiler. Mavi ve yeşilin buluştuğu, Erdemli Talak Göktepe Tabiat Parkı’ndan hareket eden bisiklet gezginleri, 150 km yolculuğa günün ilk ışıkları ile başladılar.

Erdemli sahilinde Caretta caretta ve kum zambakları için denizden sahile vuran çöpleri toplayan bisiklet severler, çevirdikleri her pedalde temiz doğa mesajı verdiler. Ardından Lamos’ta ki limon ve muz bahçeleri çevresinde pedal çeviren bisikletliler, Kayacı Vadisinin serin sularında yorgunluklarını attılar.

Erdemlinin spor kenti olduğunu dikkat çeken Erdemli Belediye Spor İşleri Müdürü Kamil Boran, “Mersin Bisikletli Gezginler Derneğinin organize ettiği ve Erdemli Belediyemiz tarafından desteklenen 7. Caretta Bisiklet Festivali ikinci günüyle devam ediyor, Erdemlimizin tarihi yerlerinin gezisini yapıyorlar, burada Erdemli Belediyesi olarak bu tür etkinlikleri bu tür grupları her zaman destekliyoruz. Erdemlimizin tarihi, turistik ve coğrafi güzelliklerini tüm Türkiye’ye tüm insanlara tanıtmak için Erdemli Belediyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Tabi ki sadece bisiklet sporuyla alakalı değil, tüm branşlarda erdemlimizi en iyi tanıtmak için mücadelemize devam edeceğiz. Mersin Bisikletli Gezginler Derneği başkanımıza ve yakın illerinden, Türkiye’de ki diğer illerden gelen tüm bisikletçi kardeşlerimize sporda başarılar diliyoruz.” diye konuştu.

Erdemlinin doğa harikası bir kent olduğunun dikkat çeken bir bisiklet gezgini “Öncelikle kamp alanında çok değişiklikler gördük. Önceki senelerde böyle güzel şeyler yoktu. Bu sene daha sağlıklı ve daha bakımlı gördük. O yüzden belediyeye çok teşekkür ediyorum ilgisinden dolayı. İleriki senelerde de böyle güzel şeyler bekliyoruz. Erdemli’nin güzelliklerini tüm Türkiye’ye hatta Dünya’ya tanıtmış olacağız burada. Erdemli’deki limonları hatta bugün Lamos Kanyonu’na gideceğiz. Oradaki Lamos muzunu Erdemli’nin tüm güzelliklerini herkes görmüş olacak” diye konuştu.

Erdemli’deki konaklamadan çok memnun olduğunu ve İzmir’den geldiğini ifade eden bir diğer bisikletli gezgin, “Burası tarihi bir hazine, burayı herkesin muhakkak görmesini istiyorum bisikletli, bisikletsiz, yerli veya yabancı turist muhakkak buraları görmesi lazım. Burası doğa, tarih kokan bir yer. Erdemli’deki konaklamalardan, festivaldeki konaklamalardan çok memnun kaldım. Ben zaten çadır dışında pek konaklama yapmıyorum. Kamp yeri de çok güzeldi, ilgi ve alaka da güzeldi. Seneye yapılırsa tekrar gelmeyi düşünmüyorum, gelicem yani” şeklinde konuştu.

Erdemlinin tarihi yerlerine ve doğasına hayran kaldıklarını ifade eden bir diğer bisiklet gezgini, “İki gündür Erdemli’ de bisiklet sürüyoruz. Gece Erdemli Çamlık’ta konakladık, kesinlikle herkesin görmesi gereken bir yer. Doğasıyla, deniziyle harika bir yer. Erdemli halkı güzel bir şekilde ağırladı bizi. Bugün de Erdemli’nin tarihi yerlerini geziyoruz, şu anda Kanlıdivane’deyiz. Çevreyi de gezeceğiz. Erdemli’de olmaktan çok mutluyuz, her sene geleceğiz, her sene bisiklet süreceğiz burada ve bütün etkinliklerine katılacağız.

Öte yandan etkinlik, Erdemli Belediyesi Talat Göktepe Tabiat Parkı’nda son buldu.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER