banner18

Aka: “Oyun Ve Mücadelemiz Bize Yakışmadı”

Ersin Aka’dan Kütahyaspor Maçı Değerlendirmesi: “Oyun Ve Mücadelemiz Bize Yakışmadı”

Aka: “Oyun Ve Mücadelemiz Bize Yakışmadı”

Ersin Aka’dan Kütahyaspor Maçı Değerlendirmesi:

“Oyun Ve Mücadelemiz Bize Yakışmadı”

Exenpay Yeni Mersin İdman Yurdu teknik direktörü Ersin Aka Belediye Kütahyaspor beraberliğinin ardından açıklamalarda bulundu. Aka, “Edirnespor ve Kütahyaspor maçında alınan 2 beraberlik, sonuçtan ziyade oynanan oyun ve mücadele bize yakışmadı. Biz, bu ligin en iyi futbolunu oynayan, fiziksel açıdan rakiplerine üstünlük sağlayan ve iyi oyunculardan kurulu bir takımıyız. Bunun yanı sıra da 19 haftadır lideriz. Bu süreçte yaptığımız iyi şeyleri, son iki haftadaki kötü performansımızla silmeyeceğiz” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Exenpay Yeni Mersin İdman Yurdu, Belediye Kütahyaspor ile 1-1 berabere kalarak hedefine bir adım daha yaklaştı.

Şampiyonluk yolunda zorlu deplasmanda kritik bir puan alan Kırmızı Lacivertlilerde, Teknik Direktör Ersin Aka Belediye Kütahyaspor maçını değerlendirdi.

“Bir an önce fiziksel ve psikolojik olarak toparlanmalıyız”

Son iki maçtaki oyun ve mücadelenin kendilerine yakışmadığını belirten Aka, “Edirnespor ve Kütahyaspor maçında alınan 2 beraberlik, sonuçtan ziyade oynanan oyun ve mücadele bize yakışmadı. Bunun sebebi depremden dolayı lige verilen arayı iyi değerlendiremedik. Bir an önce psikolojik ve fiziksel olarak toparlanmayız ve depremden önceki oyunumuza dönmeliyiz. Biz, bu ligin en iyi futbolunu oynayan, fiziksel açıdan rakiplerine üstünlük sağlayan ve iyi oyunculardan kurulu bir takımıyız. Bunun yanı sıra da 19 haftadır lideriz. Bu süreçte yaptığımız iyi şeyleri, son iki haftadaki kötü performansımızla silmeyeceğiz ve oyuncularımıza her zamankinden daha fazla sarılacağız. Camiamızdan isteğim, oyuncularımıza inanın. Bu oyuncuları benim ve teknik ekibimin kararı ile sahaya sürüyoruz. O yüzden burada eleştiri yapılacaksa bana yapılsın, oyuncularıma yapılmasın” dedi.

Elazığ maçı hakkında da konuşan Ersin Aka, “Ordu maçında olduğu gibi Elazığ maçında da bize yakışan futbolu ve mücadeleyi sahaya yansıtacağız. Biz şampiyon olacağız. Camiamızın bütün bileşenleri, yönetimi, teknik ekibi, oyuncusu, personeli ve taraftarlarımızla birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10