banner18

Bakan Nebati; “Biriz, İriyiz, Diriyiz, Hep Beraber Türkiye’yiz”

Toroslar’da Cumhur İttifakı Hasbihal Toplantısı, Binlerce Kişinin Katılımıyla Coşkuyla Yapıldı

Bakan Nebati; “Biriz, İriyiz, Diriyiz, Hep Beraber Türkiye’yiz”

Mersin’de Cumhur İttifakı, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Hasbihal Toplantısı’nda bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin teşrifleriyle düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı programda, birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyecek olan vatandaşların coşkusu, görülmeye değerdi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nin bahçesinde yapılan toplantıya; AK Parti Mersin İl Başkanı Adem Aldemir, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Bekir Topçu, MHP ve AK Parti 28. Dönem Mersin Milletvekili Adayları, Teşkilat Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, sandık görevlileri, mahalle ve okul sorumluları ile vatandaşlar katıldı.

“CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE VAZİFESİNİN BAŞINDA BEKLEYECEK TÜM KARDEŞLERİMİZE, BÜYÜKLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Bekir Topçu, tüm katılımcılara teşekkür ederek; “28 Mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanlığı seçiminde vazifesinin başında, milletimizin iradesini bekleyecek olan tüm kardeşlerimize, büyüklerimize çok teşekkür ediyorum. AK Parti Genel Başkanımız, Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti için bizim için ne ise MHP Genel Başkanı  Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi de aynı kıymette ve değerdedir. Allah, bizi Cumhurbaşkanımıza ve aziz milletimize mahcup etmesin” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, TOROSLAR’DAN EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE YENİDEN SEÇİLECEK”

MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan da Toroslar’ın gücüne ve desteğine inandıklarını belirterek; “Toroslar, Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’yi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı hiçbir zaman mahcup etmedi. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Toroslar’dan, Mersin’den en güçlü bir şekilde seçilecek” ifadelerini kullandı.

“BİZLER, TOROSLAR’A İNANIYOR, HEYECANINI VE COŞKUSUNU GÖRÜYORUZ”

AK Parti Mersin İl Başkanı Adem Aldemir, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın ev sahipliğinde düzenlenen Cumhur İttifakı Hasbihal Toplantısı’nın hayırlara vesile olmasını dileyerek; “14 Mayıs’ta sizlerin, Sayın Bakanımız ve milletvekillerimizin gayretiyle ve bu teşkilatın emeğiyle bir seçime gittik. Rabbim inşallah bundan sonraki süreci Mersinimize, Türkiye’mize hayırlı eylesin. Bizim daha yapacak büyük projelerimiz var. Ama öncesinde yarım kalmış bir işimiz var. 28 Mayıs’ta yine, yeniden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçeceğiz. Toroslar’dan güçlü bir destekle seçeceğiz inşallah. Toroslar’a inanıyor, heyecanını ve coşkusunu görüyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“28 MAYIS AKŞAMI HEP BERABER ZAFERİ KUTLAYACAĞIZ”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz da Cumhur İttifakı’na, Cumhur İttifakı’nın kazanımlarına ve yüksek hedeflerine inandıklarını kaydederek, tüm hemşehrilerine bu coşkuya ortak oldukları için teşekkür etti.

Başkan Yılmaz; “Türkiye yüzyılının eşiğinde, bu tarihi günlerde bu görevi almaktan ve burada bulunmaktan gurur duyuyoruz hep beraber. Allah hepinizden razı olsun. Cumhur İttifakı’nın mimarları Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Genel Başkanımız, Bilge Liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’yi saygıyla selamlıyorum. Allah başımızdan eksik etmesin, sağlıklı, uzun ömürler versin inşallah. İki hafta önce 14 Mayıs’ta burada bulunan herkes, kendine verilen görevi disiplin içerisinde, hakkıyla yerine getirdi. Bunun tekrarını yaşayacağız. Ama eminim ki daha güzelini yapacağız inşallah. 28 Mayıs akşamı hep beraber zaferi kutlayacağız. Burada sizlerin huzurunda Sayın Bakanımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Her iki partimizin il ve ilçe başkanlarına, sandık görevlilerimize, delegelerimize, hangi makamda ve görevde olursa olsun fedakârca çalışan herkese Toroslar, Mersin ve Türk Milleti adına şükranlarımı sunuyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Zaferimiz, gazamız mübarek olsun. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah” şeklinde konuştu.

“BİZİM DAVAMIZ, ÜLKÜSÜ MİLLET OLANLARIN DESTANIDIR”

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de coşkulu kalabalığın yoğun ilgisiyle konuşmasına başladı.

Bakan Nebati, “Cumhur İttifakının değerli neferleri; sizleri, en kalbi duygularla, hürmetle ve muhabbetle selamlıyorum. Bizim davamız, ülküsü millet olanların destanıdır. Bizim davamız, kızıl elma sevdasıdır. Bizim milletimiz, mazluma dost eli uzatan, hak, hukuk ve adaleti gözeten, insaf ve merhameti pusulası yapan ama düşmana dünyayı dar eden çok özel bir karaktere sahiptir. Bizlere düşen, gönülleri fethetmektir. Bu vatana aşkla hizmet etmektir. Bizim yüreğimiz, bu millete hizmet adına bu milletin adını tarihe nakşetmek adına ezelden ebede yangın yeridir. Yüreğimizin yangını daim olsun inşallah” dedi.

“YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Mersin’de müjdelerle geçen bir kampanya süreci gerçekleştirdiklerini kaydeden Bakan Nebati; “Bakın sadece Cumhurbaşkanımız değil, Mersin’de geldiğimiz günden beri yatırım üzerine yatırım, temel atma üzerine temel atma ve müjdelerle geçen bir kampanya. Bizim sosyal medyadaki sunumlarımıza ve mitinglerde yaptığımız konuşmalara bakın. Bunların mitinglerde ve sosyal medyadaki konuşmalarına bakın. Farkı görürsünüz.”

Biz hizmet ehliyiz” diyen Bakan Nebati, Millet İttifakı’na seslenerek; “Biz yolumuza devam edeceğiz. Bizi hiç kimse durduramadı. Sen mi durduracaksın. Bu millete ve bu bayrağa hiç kimse yan gözle bakamaz ve baktırmayacağız. Hizmet ettik, etmeye devam edeceğiz. Ve yolumuz, 5 yıl boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Allah’ın izniyle hizmet kervanını daha da güçlendirerek devam edecek” diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati; Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, AK Parti Mersin İl Başkanı Adem Aldemir, AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Bekir Topçu, MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan ile el ele vererek tüm katılımcılarla birlikte Toroslar’dan iç ve dış güçlere karşı; “Tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak. Biriz, iriyiz, diriyiz, hep beraber Türkiye’yiz” sloganları attı.

“Toroslar’da büyük bir başarı geliyor” diyen Bakan Nebati; “Hayırlı olsun zaferimiz diye buradan sesleniyoruz. Toroslar, sizi seviyorum. Allah razı olsun. Rabbim, yolumuzu açık eylesin. İnşallah zafer Pazar günü, ayın 28’inde inananların, yani bizimdir inşallah” dedi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10