Silifke, 135 ülke ile buluştu

TRT müzik ekranlarında her hafta Çarşamba günleri yayınlanan Alaturka Akşamlar programının sezon finali Silifke’de yapıldı. 135 ülkede canlı yayınlanan program Silifke Anıt Meydanında gerçekleştirildi.

Silifke, 135 ülke ile buluştu

TRT müzik ekranlarında her hafta Çarşamba günleri yayınlanan Alaturka Akşamlar programının sezon finali Silifke’de yapıldı. 135 ülkede canlı yayınlanan program Silifke Anıt Meydanında gerçekleştirildi.

TRT’nin ilgiyle izlenen “Alaturka Akşamlar” programına ev sahipliği yapmanın sevincini yaşadıklarını belirten Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok konuşmasında, “TRT televizyonumuz tarafından gerçekleştirilen “Alaturka Akşamları” programına katılan tüm Silifkeli hemşehrilerimizi ve ekranları başında bizi izleyen tüm seyircilerimizi ülkemizin en güzel köşesi Silifke’mizden selamlıyor, herkese hayırlı akşamlar diliyorum. Bu akşam Silifke’den dünyaya bir pencere açarak tarihimizi, doğamızı, denizimizi, tarım ürünlerimizi, dünyaca ünlü müziğimiz ve folklorumuzu uluslararası alanda tanıtmamıza imkan sağlayan TRT Genel Müdürlüğümüze ve tüm emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum. Tarihi, doğası, denizi, kültürel zenginlikleri ve tarım ürünleri ile Mersin’imizin en güzel ilçelerinden biri olan Silifke’miz yılın her mevsiminde tatilinizi huzurlu ve güvenli bir şekilde ailenizle birlikte geçirebileceğiniz bir ilçedir. Her geçen gün gelişen ve büyüyen Silifke’mizin il olması da tüm hemşehrilerimiz ve bu ilçeyi yöneten biz idarecilerin isteğidir. Yurt içinden ve yurt dışından ilçemize gelecek tüm misafirlerimizi kucaklamaya ve onlara ev sahipliği yapmaya hazırız. Herkesi Silifke’mizi gezmeye ve görmeye davet ediyorum. Söyledikleri bir birinden güzel türkülerle hem bizleri hem de televizyonları başında bizleri izleyen tüm seyircilere keyifli anlar yaşatan TRT Sanatçılarımız İsmail Özkan ve Mine Geçili’ye teşekkür ediyorum.  Sezon finali çekimlerinin ilçemiz Silifke’de yapılması kararlılığını gösteren TRT Genel Müdürlüğümüze ve tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” diyerek Silifke’nin tarım ürünlerini, müziğini, folklorunu ve kültürünü TRT televizyonu aracılığıyla tüm dünyaya tanıtmanın heyecanını yaşadığını bildirdi.

TRT Müzik Kanalından canlı olarak yayınlanan ve 135 ülkede izlenen “Alaturka Akşamlar” programına Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, TRT Bölge Müdürü Fatih Doğru,  Belediye Başkanı Sadık Altunok, MHP İlçe Başkanı Kıvanç Derya, Cumhuriyet Başsavcısı Selman Eskiler, Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Gürbüz, Taşucu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Küpük, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin, Mersin eski Milletvekili Kadir Ural, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER