banner18

Mersin Büyükşehir İle Mut Taşhan’da Hem Konser Hem Sinema Keyfi

BÜYÜKŞEHİR, MUT TAŞHAN’DA VATANDAŞLARA DOLU DOLU 2 GÜN YAŞATTI

Mersin Büyükşehir İle Mut Taşhan’da Hem Konser Hem Sinema Keyfi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hafta sonu etkinlikleri ileçelere yayılıyor. Büyükşehir Belediyesi, iki gün boyunca Mut Taşhan’da hem müzik ziyafeti verdi hem de vatandaşlara sinema keyfi yaşattı.

Mersin’de kültür sanat her yerde

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri ile Kültür ve Sosyal İşler Dairelerinin iş birliği ile Mut Taşhan’da vatandaşlar birbirinden keyifli 2 gün geçirdi. Cuma akşamı Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde birçok noktada konser etkinlikleri gerçekleştiren Kent Orkestrası, pop müziğinin birbirinden güzel parçalarını seslendirdi. Açık havada şarkılara eşlik eden vatandaşlar keyifli bir akşam geçirdi.

Cumartesi akşamı ise Sayapark AVM iş birliğinde ‘Luka’ filmini çocuklar ve aileleri hazırlanan açık hava sinemasında izledi. Aralarında hayatında ilk kez açık havada film izleyen çocukların da olduğu aileler, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde kurulan kadın üretici stantlarından alışveriş yapma imkanı da buldu. Kadın üreticiler de hem kültür sanat etkinliklerini takip etti hem de el emeği ürünlerini vatandaşlarla buluşturdu.

Sayapark ve Palm City AVM’lerin Genel Müdürü Aykut Arslan, “Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Sayapark Alışveriş Merkezi olarak beraber yürütmüş olduğumuz Mut’ta ilk sinema gösterimi için bugün buradayız. Bizim Sayapark olarak ‘100 bin Gülücük’ proje kapsamımızda çocuklara oyuncak, kitap ve sinema etkinlikleri düzenleyerek güzel bir projeye imza attık. Bu konuda bize en büyük desteği Mersin Büyükşehir Belediyesi verdi. Sayın Başkanımız Vahap Seçer beyefendiye teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz sosyal sorumluluk projelerinin içerisinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Mut’ta böyle bir etkinlik şimdiye kadar yoktu”

Fatma Ayan, “Bugün buraya yeğenimi gösteri izlemeye getirdim. Mut'ta böyle bir etkinlik şimdiye kadar yoktu. İlk defa böyle bir etkinlik düzenleniyor. Çocuklar çok mutlular. Böyle bir etkinliği düzenlediği için çocuklarımız da düşündüğü için Vahap Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Böylesi etkinliklerin devamının gelmesini de diliyoruz” diye konuştu.

Nuray Kurt, “Bizler bu tür etkinliklere çok açığız. Mut halkı olarak çok beğeniyoruz. Ben yeğenimle birlikte katıldım.  Özellikle bu akşamı görmesini istedim. Böyle güzel bir ortam yaşamasını istedim. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Faruk Devam,  “Çocukları etkinliğe getirdik. Gayet güzel ve başarılı. Devamını bekliyoruz ve istiyoruz” dedi.

Minik Deren, çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Film çok güzeldi. Vahap Seçer’imize çok teşekkür ediyorum ve bir daha arkadaşlarımızla film izlemek istiyorum” derken, Hülya Özdemir de izledikleri Luka filmini çok beğendiğini söyledi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10