MDOB'tan "Son Veda" Konseri

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. Yılında “Son Veda” Konseri ile anacak.

MDOB'tan "Son Veda" Konseri

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Cumhuriyet’imizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. Yılında “Son Veda” Konseri ile anacak.

                         Mersin DOB opera sahnesinde gerçekleşecek “Son Veda” konseri 10 Kasım 2022 Perşembe akşamı saat 20:00’de sanatseverlerle buluşacak.

                  Atatürk’ü anma günü çerçevesinde hazırlanan Son Veda konseri sekiz bölümden oluşuyor. Ülkenin genel durumu, Atatürk’ün okul yılları, Trablusgarp Savaşı ve Sofya günleri, Çanakkale Savaşı, Zübeyde Hanım, İşgal ve Kurtuluş Savaşı, Atatürk’ün aşkları ve devrimleri ile çok sevdiği halkına Son Vedasını konu ediniyor.    Düzenleme Orkestra Şefi Kıvanç Tepeye ait olup, konserde yer alan müzikler besteci Fahir Atakoğlunun. Mustafa Kemal Atatürk’ü Ersen Ocak, Zübeyde Hanım’ı İpek İncekaş, Fikriye Hanım’ı Leyla Ceren Koç’un canlandıracağı konserin anlatıcıları Eda Bingöl Gürkan ve Şahan Gürkan olacak.

                    Mersin DOB orkestrası ve korosu ile birlikte piyanoda Onur Ermez, neyde Ercan Irmak sahne alacak. Eserin metin yazarı Cennet Türker, koro şefi Anıl Aydın olacak.

            Fahir Atakoğlunun müziklerine, anlatı ve canlandırmalar, dönemin özel görüntüleri ve sahne ışıklarının da eklenmesiyle konser etkileyici bir atmosfere ve belgesel-dramatik bir yapıya ulaşan “Son Veda” 10 Kasım akşamı seyircisini bekliyor.       

            Biletler  https://www.biletinial.com adresinden ve Sanatcepte uygulamasından temin edilebilir.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Basın ve Halkla İlişkiler

Tel: 0324 239 04 60

MDOB Gişe: 0324 238 37 52

E-Posta: mersindobbasin@operabale.gov.tr.

www.dobgm.gov.tr/ https://www.biletinial.com

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2022, 13:58

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2