​​​​​​​Kültürhane’de "Beş Yıl Önce 10 Yıl Sonra"

Kültürhane 5. Yaşını “5 Yıl Önce 10 Yıl Sonra” etkinlikleri ile kutluyor. 22 Ekim Cumartesi günü yapılacak “Hafıza ve Hayal Buluşması”nda Kültürhane dostları bir araya geliyor..

​​​​​​​Kültürhane’de "Beş Yıl Önce 10 Yıl Sonra"

Kültürhanede "Beş Yıl Önce 10 Yıl Sonra"

Kültürhane 5. Yaşını5 Yıl Önce 10 Yıl Sonra” etkinlikleri ile kutluyor. 22 Ekim Cumartesi günü yapılacakHafıza ve Hayal Buluşması”nda Kültürhane dostları bir araya geliyor..

Bugüne kadar sergi, sinema, söyleşi, imza günü, atölye çalışması, dinleti, festival ve video çalışmaları gibi pek çok farklı alandan etkinliği hayata geçiren ve binlerce ziyaretçi ağırlayan Kültürhane bu kez beşinci yılı vesilesiyle kendisi için yapılan bir dayanışma sergisine ev sahipliği yapıyor.

Nida Karaytuğ Mert ve Veli Mertin küratörlüğünü yaptığı sergide Mersinde yaşayan sanatçılar Ahmet Yeşil, Veli Mert, Aynur Sakuçoğlu, Melip Apa, Taner Tunga, Hatice Karadağ, Lorin Nakkaş, Derya Gözükızıl, İdris Eşkil, Hasan Basri İnan, İbrahim Tokaslan, Dönay Öniş, Zeynep Güray Can, Onur Çetin, Bengisu Muazzez Kurtuluş’un eserleri yer alıyor. Sergi 22 Kasım 2022 tarihine kadar açık kalacak.

Ayrıca Kültürhanenin kurulduğu ilk günlerde dikilen ve yıllar içinde büyüyen zeytin ağacının ilk mahsulleri de minik kavanozlarında Kültürhanenin destekçileri ile buluşacak.

Kültürhane

Kültürhane, 2017 yılında Pozcu Dikenliyolda kuruldu. Pek çok etkinliğin yapıldığı, yiyecek içecek satışının olduğu Kafe bölümü ve terası açılışından bu yana düzenlenen kültür, sanat ve bilim etkinlikleri ile Mersinin kültür hayatına katkı yapmaya çalışıyor.

Kafenin yanı sıra 10 binden fazla kitabın bulunduğu Mehmet Fatih Traş Kütüphanesi öğrencilere ve serbest çalışanlara basit bir üyelik sistemiyle çalışma olanağı sunuyor.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER