Kadına Şiddete Tiyatro İle Dikkat Çektiler

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, kadına yönelik şiddete dikkat çeken çok özel bir oyuna ev sahipliği yaptı. 

Kadına Şiddete Tiyatro İle Dikkat Çektiler

Kadına Şiddete Tiyatro İle Dikkat Çektiler

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, kadına yönelik şiddete dikkat çeken çok özel bir oyuna ev sahipliği yaptı.  Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen 'Kadın Giderse' adlı oyun, kadına yönelik şiddeti ve şiddetin toplumsal yansımalarını tiyatral bir dille Mersinli sanatseverlere aktardı.

Yoğun ilgi gösterilen oyunda Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, oyuncuları muhteşem performansları ile toplumda travmalara yol açan kadına yönelik şiddete dikkati çekmeye çalıştı.

Kadın cinayetlerine dikkat çekmek için sahneye konulan kadın giderse oyununda, Özgecan Aslan, Emine Bulut, Güldünya Tören gibi öldürülen kadınların hikâyeleri çarpıcı bir şekilde yansıtıldı. Yönetmenliğini Veysel Sadak’ın üstlendiği Neslihan Yeten, Merve Konuk, Neslihan Sönmez, Buket Elik, Hazal İstimoğlu’nun sahnelediği oyunun müzikleri ise Şenkaya Göl’e ait. Seyhan Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatma Özgün Ülkü’nün de izlediği oyunun ardından Mezitli Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuran Kurtuluş sanatçılara ve oyunun yönetmenine çiçek vererek kutladı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER