banner18

“Arda Boyları” Balesi Sanatseverlerle Buluşacak.”

Mersin Devlet Opera ve Balesi 25 Ocak 2022 Salı günü saat 20:00’ da Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde ‘’ ARDA BOYLARI ‘’ balesini gerçekleştiriyor

“Arda Boyları” Balesi Sanatseverlerle Buluşacak.”

“Arda Boyları” Balesi Sanatseverlerle Buluşacak.”

Mersin Devlet Opera ve Balesi 25 Ocak 2022 Salı günü saat 20:00’ da Mersin Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde ‘’ ARDA BOYLARI ‘’ balesini gerçekleştiriyor.

Librettosu Ayşegül Çelik tarafından yazılan eserin koreografisini ve rejisini Özgür Adam İnanç, eser sorumluluğunu ise Erdoğan Şanal yapıyor.

Repetitörlüğünü Mahmut Akyol, Özlem Şenormanlılar, Serbülent Biçer  ve Ender Üçdemir’in yaptığı eserin konusu; birbirlerine sevdalı Halime ve Recep’ in sıcak aşk hikayesinde yaşanan olaylar sonucunda trajik bir öyküye dönüşmesi ve bir türkü olarak ölümsüzleşmesini anlatıyor.

Eserde başlıca rolleri; Tutku Barın Tümen (Halime ), Burak Serkan Cebeci ( Recep ), Selğan Çavdaroğlu ( Anne ), Ozan Demirbaş ( İsmail ), Hülya Özkan Aydoğan( Fatma Kadın ), Miray Boyacıoğlu (Ağa ), Pınar Humar ( Zehra ), Tugay Ak (Cemil ), Nihan Çetin Aydın (MezzoSoprano), Tolga Ergen (Meczup ) paylaşıyor.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10