Şaka Gibi Geldi Geçiyor

Şaka Gibi Geldi Geçiyor

“Şakayla karışık Sadri Alışık” derdik bir zamanlar… Yani çocukluğumuzda söylerdik. Rahmetli Sadri Alışık'ın ölümsüz “Turist Ömer” filmleriyle ağzımızdan düşmüyordu…

Şaka gibi geldi geçiyor bir yıl daha… Acı tatlı günler haftaları, haftalar ayları, aylar yılları derken yaş oldu elli dokuz, yolun sonu mu ortası bilmem, artık yaş almışların içine karışır olduk.

25 yılımı gazete sayfalarına ayırmışım. Her hafta İstikbal Gazetesi yeni bir doğumla çıktı sayısı ise 1270 oldu.

25 yıl içinde parti başkanları, STK başkanları, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ile tanıştık.  Parti Genel Başkanları ile sohbet ettik, Mersin ilimizde Cumhurbaşkanlarını ağırladık… Köyleri beldeleri ilçeleri adımladık. İnsanlarla haşır neşir olduk. Hem sohbet ettik hem de haber yaptık… Çeyrek asırlık anılara sahip olduk. Anılar içinde sevenimiz çoktur. Hal hatır soranımız oldukça iyidir. Eh tabi ki sevmeyende olacak. Yaptığımız işleri takdir edip sevenden de sevmeyenden de Allah razı olsun.

Sanatçılar yaşarken kıymet bilinmeli. Yazarlar-Şairler yaşarken takdir edilmeli, ödül ile kıymetlendirilmeli…

 “Aile Gazetem”; önce aile, sonra çevre, daha sonra yüksekokul da öğrenciler arasında “Aile” Gazetesi olarak el yazmalı olarak yayınlandı. Sonra adı İstikbal oldu çağın yazı makinesi, daktilo ile yazıldı. ” 21 yaşımda Mersin'in günlük yerel gazetesi Hakimiyet'te köşe yazıları yazdım.  Ve 25 yıldır da kurmuş olduğum resmi olarak yayın yapan İstikbal Gazetemizde yazılarım ve haberlerim yayınlanıyor… Eh belki zaman içinde bize de düşer bir ödül.

Evet yeni bir yıla giriyoruz.

Ülkemizde 'bir şey değişti, her şey değişti' yani, seçim sistemi değişti, yönetim şekli değişti ve en önemlisi anlayış değişti. Her bir siyasi parti kıymete bindi. Birbirleriyle ittifak yapma yarışına girdi. Ülke insanı değerli hale gelmeye başladı. İnanıyorum ki yakın bir zamanda “Türküm” demek öyle cazip hale gelecek ki adeta dünya insanları Türk insanını parmakla gösterecek ve Türkiye'de yaşamaktan mutlu olacaklar ve hatta Türk vatandaşı olmak için yarışacaklar.

Bu söylediklerim hiçte abartı değil. Türkiye bölgesinde çekim güç merkezi olan bir ülke olma yolunda sağlam adımlarla ilerliyor. Yakın bir zamanda da çekim merkezi olacak ve öncelikle Ortadoğu'da, Balkanlar'da barışın huzurun güvenin adresi olacaktır. İşte ondan sonrası dünyanın beşten büyük olduğunu herkes bilecek. yedi kıtadaki devletlerin insanları Türk kelimesini her alanda çok sık kullanacak.

2022 biterken 2023 bana bunları yazdırdı.

Heyecanı olmayan insanların kör sağır ve dilsiz olacağı aşikârdır. Dahası heyecanı olmayan insana başkaları umut dağıtır. Benim heyecanım Göktürk İmparatorluğu, Selçuklu Devletleri ve Osmanlı İmparatorluğu'nda olduğu gibi süper güçlü Türkiye, Lider Ülke Türkiye olma heyecanıdır.

Nerede bir Türk varsa, Türk'ün vatanı orasıdır. Bizler buna TURAN diyoruz. Yeni yılın müjdesi inşallah Turan ülküsüne yelken açan Türk Milleti olmaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olmaktır.

Yeni yılınız sağlık huzur ve mutluluk getirmesi dileğiyle kutlu olsun.

YORUM EKLE