Narenciye Festivali

Mersin'nde yine Narenciye Festivali coşkusunu yaşayacağız. Hemen ardından ay sonunda kitap fuarı.
Ama biz önce Narenciye diyoruz. Öyle ki geçen sene demiştim “Şimdi Vakit Narenciye Vakti!” diye…Yine diyorum her zaman Narenciye vakti. Çünkü Sayın Valimiz Ali İhsan Su'nun dediği gibi  “Narenciye sağlık demektir” evet bir çok konuda Mersin için ülkemiz için önem arz eden Narenciye'nin sağlıklı yaşam sürmemiz içinde çok önemi var. 
Yedinci kez Narenciye Festivali coşkusunu yaşayacağız. 
Festival tanıtım etkinliğine katıldım. Masaların üzerinde ne varsa narenciye var, narenciyenin kokusu var. Narenciye defilesi ise gözleri büyüledi…
Görseller ise yine harika olacak. Bu kez Balina ve Denizaltı gibi yeni figürler de eklenecek… 
Tamamen narenciye ürünlerinden yapılmış Narenciye görselleri: Ahtapot, fil, arslan, kaplumbağa, zürafa, ayı gibi hayvanlar ve insanların kullandığı eşyalardan olan keman, motorsiklet, gemi gibi göze hitap eden çalışmalar traktörler üzerinde yine şehir turu atacaklar. 
Mersinliler bu görselleri yakından izleyecekler ve 1-2-3 Kasımı iple çekecekler. Görsel figürler ile fotoğraf çektirecekler. 
Bu Festival Mersin'e yakışıyor. Büyükşehrimize ilçelerimize yakışıyor. Dahası Mersinlilere yakışıyor. . Evet! Emeği geçen başta Mersin Valiliği'ne, Borsa Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetimine ve diğer destekçi kurumlara çok teşekkür ediyorum.
Her şey Mersinliler için Mersinlilerce yapılmalı diyor ve Mersin için yapılan tüm etkinliklerin Narenciye Festivali gibi olmasını temenni ediyorum. 

YORUM EKLE

banner2

banner10