MÜJDE

MÜJDE

Yıllar oldu ulusal konularda ‘müjde’ kelimesini duymayalı. Hatta 56 yaşıma kadar milli konular için devlet başkanlarımızdan hiç duymadım. Ta ki birkaç gün öncesine kadar. Öyle ki Sayın Cumhurbaşkanımız Cuma günü (21 Ağustos 2020) açıklama yapacağını duyurana kadar.

Bıyığım yeni palazlanmaya başladığı yıllarda 1980 ihtilali ile tanıştım. Devleti ele geçiren zatı muhterem ‘müjde’ dememişti.  ‘Darbe’ diyerek askerlerin yönetime el koyduğunu duyurmuştu. 20’li yaşlarım, darbe ile işbaşına gelen askeri ve sivil yönetimlerin gölgesinde geçti. 30’lu yaşlarım, ülkemizi yöneten partilerin koalisyonlar kurarak idare etmeye çalıştığı yıllardı. Hiç ama hiç ülkeyi yöneten başbakanlardan ‘size müjde açıklıyorum’ sözünü duyduğumu hatırlamıyorum. Duyduğumuz tek ses, “En büyük Amerika” sesleriydi.  En güçlü NATO müttefikimiz ve dostumuz ülke olduğunu tekrar edip dururlardı… Onun aldığı her türlü karar ülkemizin çıkarları için kabul edilirdi. Yalnız (DSP-ANAP-MHP) koalisyonu hükümetini dışarda tutmak istiyorum. Çünkü ABD isteklerine özellikle milli konularda uzak durmuşlardır.

40’lı yaşlarımı ise AK PARTİ hükümetleri ile yaşamaya başladım. Hükümetin iki döneminde alınan kararları pek tasvip etmedim… Çünkü hala özellikle başta ABD olmak üzere emperyalist ülkelerin isteklerine boyun eğiliyordu. Meğer sebebi içimizde büyütülen Fetö teröristi yüzünden olduğunu anladım. Fetö elebaşı ABD’ye gitmiş yerleşmiş oradan Türkiye’deki terörist müridleri vasıtası ile devletin tüm yönetim kademelerini ele geçirmiş, hükümetin milli konularda alacağı kararları engellemişler. 50’li yaşlarımda, dört yıl önce fetö’nün devleti ele geçirme isteklerine izin vermeyen hükümete karşı darbe girişimi yapmış, yüzlerce sivil vatandaşımız öldürülmüş, Gazi Meclisimiz bombalanmış, askeri binalar gece ele geçirilmiş, askerlerimiz, polislerimiz hunharca katledilmişti. Tabi ki bugünlerde Yüce Türk Milleti’ne ‘müjde açıklayacağım’ diyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın güçlü iradesi ve cesareti ile fetöcü darbeci generallere karşı mücadeleye girişmesi, MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin hükümetin ve Cumhurbaşkanının yanında en büyük destekçi olması ile darbeciler sabaha karşı bastırılmış ve hak ettikleri cezaları almışlardır.

Neticede ülkemizin karada yer altı yer üstü ve denizdeki doğal zenginlikleri bulunup çıkartılması için ben 56 yıl bekledim. Çünkü özgür değildik; ne petrol çıkartabiliyorduk, ne otomobil yapabiliyorduk, ne tarımda tohum ekebiliyorduk, ne silah sanayide üretim yapabiliyorduk. Ne fabrika yapan fabrika maddelerini üretebiliyorduk vesselam.

Artık özgürüz. Yeni bir döneme giriyoruz. 50’li yaşlarda hükümet ve devlet başkanımızdan “Karadeniz’de doğal gaz bulduk”  müjdesini duydum ya artık gam yemem.

 

YORUM EKLE

banner2

banner10