Karaduvar Balık Festivaline Davetlisiniz!

Akdeniz Belediyesi’nin, bu yıl ikincisini düzenleyeceği festivale sayılı günler kaldı

Karaduvar Balık Festivaline Davetlisiniz!

Akdeniz Belediyesi’nin, bu yıl ikincisini düzenleyeceği festivale sayılı günler kaldı

Karaduvar Balık Festivaline Davetlisiniz!

Akdeniz Belediyesi’nin; ilkini 2019 yılı Aralık ayı içinde düzenlediği; büyük ses getiren, farklı illerden binlerce insanın da katılımıyla gerçekleştirdiği “Karaduvar Balık Festivali’nin” ikincisini, bu yıl 9-10 Ekim 2021 tarihleri arasında organize ediyor. Ünlü sanatçılar İrem Derici ve Ece Seçkin’in konser vereceği balık festivalinde Dr. Ender Saraç, sardalya ve sağlık üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. Balık-ekmek ziyafeti çekilecek renkli festivalde ödüllü yarışmalar ve çocuklar için eğlence alanları kurulacak.

Karaduvar sahilinde; İrem Derici ve Ece Seçkin gibi ünlü sanatçıların sahne alıp konser vereceği renkli, eğlenceli ve doyurucu festivalde ziyaretçiler, Dr. Ender Saraç ile sardalya ve sağlık üzerine söyleşi yapma fırsatı da bulacak. Çeşitli gösteri ve ödüllü yarışmalar ile küçük çocuklar için eğlenceli aktivite alanları kurulacak festivalde, ücretsiz sardalya-ekmek ziyafetiyle geçecek iki gün Mersinlileri bekliyor.

Başkan Gültak; Karaduvar’ı ziyaret etti, esnaf ve vatandaşları dinledi

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, balık festivali hakkında mahalle sakinleri ve esnafları bilgilendirmek, ayrıca fikir ve önerileri dinlemek amacıyla Karaduvar Mahallesi’ni ziyaret etti. AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Emin Genç ile Karaduvar Mahalle Muhtarı Fikret Altan’ın da katıldığı buluşmada Başkan Gültak; Koronavirüs salgını nedeniyle 1 yıl ara verilen Karaduvar Balık Festivali’ni, bu yıl daha büyük katılım ve coşkuyla gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

“7’den 70’e tüm Mersinlileri Balık Festivalimize bekliyoruz”

Başkan Gültak; gelecek hafta sonu başlayıp 2 gün sürecek renkli etkinliklere tüm Mersinlileri davet ederek; “İlkini; 2019 yılı Aralık ayı sonunda düzenlediğimiz Karaduvar Balık Festivali’nin bu yıl 2’ncisini gerçekleştiriyoruz. Tabi heyecanlı ve mutluyuz. Nihai hedefimiz, Karaduvar’ı ülkemizin en önemli balıkçı kasabalarından biri haline getirmek. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da katkılarıyla hazırladığımız festivalde, Mersinliler ve dışarıdan gelen konuklarımız, sardalye-ekmek lezzeti, müzik ve eğlence ile buluşacak. Balık festivalimizin ilk günü sanatçımız İrem Derici, ikinci günü ise Ece Seçkin sahne alacak. Vatandaşlarımız; Dr. Ender Saraç ile sağlık üzerine söyleşi fırsatı da yakalayacak. Festivalimize katılan konuklara 2 gün boyunca sardalya-ekmek ikramımız olacak. 7’den 70’e Mersinli hemşerilerimizi eğlenceye ve ziyafete davet ediyorum” dedi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER