Akdeniz'de Yaz Akşamları Coşkuyla Sürüyor

* Akdeniz Belediyesi, vatandaşların uzun süredir özlem duyduğu kültürel ve sanatsal etkinliklerini hız kesmeden başarıyla devam ettiriyor.

Akdeniz'de Yaz Akşamları Coşkuyla Sürüyor

Akdeniz'de Yaz Akşamları Coşkuyla Sürüyor

* Akdeniz Belediyesi, vatandaşların uzun süredir özlem duyduğu kültürel ve sanatsal etkinliklerini hız kesmeden başarıyla devam ettiriyor. Başkan Mustafa Gültak; "Büyük bir heyecanla başladığımız Akdeniz'de Yaz Akşamları etkinliklerimiz her yaş ve kesimden vatandaşların katılımıyla coşku içinde sürüyor" dedi.

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nce Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen Akdeniz'de Yaz Akşamları etkinlikleri her yaştan ve kesimden vatandaşın katılımı ile keyif içinde devam ediyor.  Yazlık sinema gösterimi ile başlayıp süren yaz akşamı etkinlikleri, konserler ve çocuklar için de eğlenceli faaliyetler ile coşku içinde geçiyor. Pandemi koşullarının gözetildiği programlarda vatandaşlara patlamış mısır ve gazoz dağıtılarak nostaljik anlar da yaşatılıyor.

"Etkinliklerimiz hız kesmeden sürecek"

Eylül ayının ortasına dek Akdeniz'in birçok yerinde yazlık sinema gösterimleri ve konserlerin süreceğini kaydeden Başkan Mustafa Gültak; "Vatandaşlarımız, önümüzdeki süreçte Yeşilçam'ın ve yeni dönem Türk sinemasının önemli filmlerini hem mahallelerimizde hem de Mersin Millet Bahçesi'nde izleme fırsatı bulacaklar. Ayrıca çocuklarımız için de eğlence dolu parkurlar, illüzyon gösterileri ve daha birçok etkinlik de programlarımız dahilindedir. Vatandaşlarımız konserimize yoğun ilgi gösteriyor; bu anlamda da birçok mahallemizde de konserler sürecek" dedi.

"Karaduvar Balık Festivali'nde sürpriz isimler olacak"

Sanatın ve sanatçının her daim yanında olduklarını kaydeden Başkan Mustafa Gültak, "Kültür ve sanata verdiğimiz değer, Akdeniz'de Yaz Akşamları etkinliklerimizin sonrasında taçlanacak diyebiliriz. Geçtiğimiz yıl pandemiden dolayı gerçekleştiremediğimiz Karaduvar Balık Festivali'ni de bu yıl görkemli faaliyetlerle süsleyeceğiz. Çok sürpriz isimlerin konserlerinin olacağı festivalimizde vatandaşlarımız özlediği eğlenceye doyacak" ifadelerini kullandı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER