3. Uluslararası Gaziantep Opera Ve Bale Festivali Başliyor.

“Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali” üçüncü kez seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

3. Uluslararası Gaziantep Opera Ve Bale Festivali Başliyor.

3. Uluslararası Gaziantep Opera Ve Bale Festivali Başliyor.

“Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali” üçüncü kez seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından ve Gaziantep Valiliği, Gaziantep Üniversitesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen “3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali” Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde seslendirilecek üç konser ve iki eğitim etkinliği ile Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Gaziantep Üniversitesi Mavera Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek festivalin açılışı 24 Ekim Pazar akşamı “Akdeniz Esintileri” adlı konser ile başlıyor.

Orkestra şefi Aytuğ ÜLGEN yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, solistler soprano Funda UYANIK ve tenor Cenk BIYIK’a eşlik edecek. Zengin bir repertuvarla seyirci karşısında olacak konserde sevilen yerli, yabancı şarkılar, tangolar ve türküler seslendirilecek.

3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali 26 Ekim Salı akşamı Orkestra Şefi İbrahim YAZICI yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve İncesaz Topluluğu’nun vereceği “İncesaz Konseri” ile devam edecek. Tanbur’da Murat AYDEMİR, Kanun’da Taner SAYACIOĞLU, Kemençe’de Emre ERDAL, Vurmalı Çalgılar’da Türker ÇOLAK, Kontrbas’da Volkan HÜRSEVER, Gitar’da Cengiz ONURAL, solistler Ezgi KÖKER ALDEMİR ve Bora EBEOĞLU’na eşlik edecek.

Festivalin son etkinliği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ithafen seslendirilecek “Gala Konser” olacak. 28 Ekim Perşembe akşamı düzenlenecek olan konserde Orkestra Şefi Aytüğ ÜLGEN yönetiminde Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, solist sopranolar Sevinç DEMİRAĞ ve Saliha AKTAŞ, mezzosoprano Nihan ÇETİN AYDIN, tenorlar A. Hakan BÖLÜKBAŞI ve Onur POLAT ile bas Serkan SEVİNÇ’e eşlik edecek. “Çökertme”, “Ah Bir Ataş Ver”, “Sarı Gelin”, “Çalın Davulları”, “İzmir’in Kavakları”, “Hekimoğlu”, “Dağ Başını Duman Almış”, “Hoş Gelişler Ola” ve daha pek çok sevilen yerli ve yabancı şarkının seslendirileceği konser ile 3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali sona erecek.

3. Uluslararası Gaziantep Opera ve Bale Festivali’nde çocuklara ve gençlere yönelik etkinlikler de yer alıyor. Bu kapsamda 25 Ekim Pazartesi ve 26 Ekim Salı günleri seçilmiş olan okullarda verilecek eğitim etkinliği ve kısa dinletiler solist sopranolar Sevinç DEMİRAĞ ve Saliha AKTAŞ, mezzosoprano Nihan ÇETİN piyanoda Rufina USMANOVA AYDIN eşliğinde tenorlar A. Hakan BÖLÜKBAŞI ve Onur POLAT ile bas Serkan SEVİNÇ tarafından gerçekleştirilecek.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER