Kelle Koltukta Hizmet Etmek

Kelle Koltukta Hizmet Etmek

Kelle koltukta tabiri nedir bilir misiniz? Benimki de sorumu yani diyeceksiniz. Yine de ben diyeyim. Cesur ve aklını kullanan insanlar için söylenir. Korkusuz, ölümü göze alan insanlara diyorlar, kelle koltukta geziyor diye.

Belki de her iş için kelle koltukta yapılan hizmetler ve işler vardır. Özellikle ben ülkemizin siyasetini konu alacağım.

Birinde belediye başkanının biri için demişlerdi; “Yerin altına yaptığın hizmetler gözükmez. Üstüne yap ki bir seçim daha kazan!” Öyle dimi yani, seçmen ‘bu başkan çok çalışıyor güzel işler yapıyor” desin ve seçim geldiğinde o gözüken hizmetler oy getirsin.

Hükümetler için de keza öyledir. Hükümet edenlerin çoğu: Yeni bir seçim kazanmak için halkın refahını arttırmayı hedefler; piyasa ucuz olmalı, ürünler zamlanmamalı, memur maaşları çok iyi olmalı, işçilerin hakkını gözeten ikramiye ve zamlar sıkça iyi yönde konuşulmalı… Genel anlamda ise demokrasi, insan hakları ve barıştan söz ederler. Ekonomide ise temel ihtiyaçlara zamlar sık sık gelmemeli, döviz kuru oynak değil de yerinde saymalı gibi durumlar hükümetlerin oy deposu gibi düşünülür.

Gezdiğim birçok yerde ülkemizdeki insanlar; ‘ekonomi böyle giderse hükümeti zorlar ve seçim kazanamaz’ görüşünü pompalıyorlar.

Gerçekten öyle mi?

Bende görüyorum, benzin ve mazot fiyatları durmadan artıyor. Temel ihtiyaç malzemeleri buna paralel zamlanıyor. Ama dolar ve döviz yerinde duruyor. Hükümet yetkilileri bu durumu bilmez mi sanıyorsunuz. Şu anda onlar yatırımlarını halkın can güvenliğini, huzur ve mutluluğunu sağlamak için yapıyor.

Bir yandan PKK YPG Terör örgütüyle mücadele için milyonlarca dolar masraf yaparak terörle mücadele ediyor. Neden? Halkın can güvenliği ve özgür bir ülke için.

Bir yandan savunma sanayi için masraflar yapılıyor. Öyle ki artık kendi silahlarımızı kendimiz üretiyoruz. Hatta yakın bir zamanda üretilen silahları başka ülkelere satarak zenginleşen bir ülke konumuna da geçeceğimiz aşikârdır.

Neden? Halkın can güvenliği ve özgür bir ülke için.

NATO üyesiyiz. Norveç ve Finlandiya üye olmak için müracaat etti ve ülkemiz bu ülkelere PKK/YPG teröristlerine kucak açmayın uyarısında bulunarak üyeliklerini düşünmediklerini açıkladı.

Neden?  Halkın can güvenliği ve hakkını arayan özgür bir ülke için.

Bugün Yunanistan silahsız ve askersiz olması gereken adaları ABD üsleri ile donattı. Antlaşmalara aykırı bir şekilde Türkiye düşmanlığı için bunu yapıyor. Ve bu durum her an savaş sebebidir. Böyle bir durumda; Ülkemiz kendi silahını üretmeyip, ABD’den silah almak için yalvarsa mıydı?

Daha Suriye’nin içine doğru 30 km meselesi var…  

Yani diyeceğim kelle koltukta hizmet veren bir hükümet var. Ve oy derdine düşmüyor, yatırımları üretimleri millet görsün oy versin diye de düşünmüyor. Halkın hizmetinde olduğunu, ülkesinin özgürce barış içinde, refah içinde, huzur içinde yaşaması için yatırımlar yapıyor. Bunu millette görüyor zaten.

Ama bazı muhalefet edenler bu yapılan yatırımları ve hizmetleri halka anlatmak yerine tam tersini yapıyorlar. Ne imiş efendim! Benzin mazot durmadan zamlanıyormuş. Ülkenin ekonomisi kötüye gidiyormuş. Yapmayın ya! Karne ile benzin, mazot, yağ ekmek alındığı günleri ne çabuk unuttunuz?

Anadolu’muzda gözü olan Fransızlar, İngilizler ve AB Ülkeleri ile ABD’liler ve hatta Yunanlıların desteklediği PKK/YPG ve FETO teröristlerinin emellerine hizmet edenler; ülkemize huzur mutluluk ve ekonomik refah getirmeyeceklerdir.

Lütfen gözümüzü açalım oynanan oyunlara izin vermeyelim ve tuzak kuranların tuzaklarını Türk Milleti olarak bozalım.

Sağlıcakla Kalın!

YORUM EKLE

banner2

banner10