Silifke’de batırık yarışması yapıldı

Bu yıl 50.si kutlanan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalinde en güzel batırık yarışması yapıldı.

Silifke’de batırık yarışması yapıldı

Bu yıl 50.si kutlanan Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivalinde en güzel batırık yarışması yapıldı. Silifke Belediyesine ait emekliler kıraathanesinde düzenlenen yarışmaya katılan kadınlar en lezzetli ve en iyi batırığı yapmak için ter döktüler.

Yurt içi ve yurt dışından gelen halk oyunları guruplarının gösteriler de sunduğu batırık yarışmasında bir konuşma yapan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ve yöremiz sofralarının vazgeçilmez yiyeceği batırık yarışmasını bu yıl da düzenledik. Batırık ilçemizde ailelerimizin başlıca yiyeceği ve misafirlerimize ikram ettiğimiz çok lezzetli bir içecektir. Özellikle kadınlarımız arasında sıkça tüketilen batırık ince bulgurdan yapılan soğuk bir içecektir. Bu içecek lezzetli olmasının yanı sıra çok besleyici bir özelliğe de sahiptir. Bu yarışmaların en önemlilerinden biri olan meşhur içeceğimiz batırık yarışmasında en iyi en lezzetli batırığı yapan kadınlarımızı seçerek ödüllerini verdik. Jüri üyelerimiz tarafından lezzet aroması, temizlik, renk ve kokusu, kıvamı ve servis şekli değerlendirilerek yapılan puanlamalar sonunda batırık yarışmasında Ayşe Demir birinci,  Şeyda Pembe ikinci ve Tansu Yetkin’de  üçüncü oldular.

Belediye personelleri tarafından hazırlanan batırıklar ise etkinliğe katılan vatandaşların yanı sıra Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner, Belediye Başkanı Sadık Altunok, MHP Silifke İlçe Başkanı Kıvanç Derya, ünlü ses sanatçısı Bedia Akartürk, Moldova Milletvekili İvana Köksal, Mersin eski Milletvekili Ali Rıza Öztürk ve tüm misafirlere ikram edildi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER