Pehlivan, Anamur'da meydana gelen fırtına ile ilgili açıklama da bulundu

Anamur İlçemizde, 06.05.2023 Cumartesi günü saat 10:30 sıralarında meydana gelen şiddetli fırtına ile birlikte oluşan hortum nedeniyle ilk belirlemelere göre 100 civarında muz serasının zarar gördüğü, bazı ev ve işyeri binalarının cam ve çatılarında, yol kenarlarındaki ağaçlarda ve taşıtlarda hasar oluştuğu tespit edilmiştir. 

Pehlivan, Anamur'da meydana gelen fırtına ile ilgili açıklama da bulundu

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Anamur İlçesinde meydana gelen şiddetli fırtına ile ilgili basın açıklamasında bulundu. 

Pehlivan, "Anamur İlçemizde, 06.05.2023 Cumartesi günü saat 10:30 sıralarında meydana gelen şiddetli fırtına ile birlikte oluşan hortum nedeniyle ilk belirlemelere göre 100 civarında muz serasının zarar gördüğü, bazı ev ve işyeri binalarının cam ve çatılarında, yol kenarlarındaki ağaçlarda ve taşıtlarda hasar oluştuğu tespit edilmiştir. 

Meydana gelen hortumdan dolayı can kaybımız yoktur. On üç vatandaşımız hafif şekilde yaralanmış olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. 

Olayın yaşandığı andan itibaren AFAD, Emniyet, Jandarma, Belediye, İtfaiye ve 112 Acil Sağlık ekiplerimiz sahada görevlendirilmiş olup;
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından hasar ve zarar tespit çalışmalarına başlanmıştır.

Anamur İlçemize, hortumdan etkilenen bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2023, 19:24

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER