banner18

Başkan Gültak, Hatay’dan Gelen Depremzede Çiftlerin Nikâhını Kıydı

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, deprem felaketi sonrası Hatay’dan Mersin’e göç eden Seda Randa ve Gökhan çifti ile Sibel Gemici ve Zeki Köseoğlu çiftinin nikâhlarını kıydı,

Başkan Gültak, Hatay’dan Gelen Depremzede Çiftlerin Nikâhını Kıydı

Törende bir yanda hüzün, diğer yanda mutluluk yaşandı

Başkan Gültak, Hatay’dan Gelen Depremzede Çiftlerin Nikâhını Kıydı

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, deprem felaketi sonrası Hatay’dan Mersin’e göç eden Seda Randa ve Gökhan çifti ile Sibel Gemici ve Zeki Köseoğlu çiftinin nikâhlarını kıydı, en güzel günlerinde gençlerin yanında oldu. Törene katılamayan gençlerin aile yakınları, cep telefonu kameralarından yapılan canlı yayınla evlilik anını takip etti.

Her iki resmi nikâh merasimi de Akdeniz Belediyesi Evlendirme Memurluğu salonunda gerçekleşti. Bir yanda mutluluk, diğer yanda hüznün yaşandığı törende çiftlerin heyecanına ortak olan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; “Seda ve Gökhan kardeşimiz, Hatay’ın Defne ilçesindeki son depremden de etkilenen bir ailemiz. Tabi son bin yılın depreminden bahsediyoruz. Dünya tarihine baktığımızda üst üste 2 deprem çok ender yaşanmıştır. Ama biz üst üste 4 deprem yaşadık ve bunların şiddeti, yıkıcılığı çok fazlaydı. İnsanlarımızı, canlarımızı kaybettik. Yaşamını yitirin insanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralanan insanlarımıza acil şifalar diliyorum. Depremin ilk gününden itibaren arama kurtarma faaliyeti için Hatay ve Gaziantep’e ekiplerimizi ve iş makinelerimiz gönderdik. Halen de Kırıkhan’da çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

“Hepimizin kaybı var, acısı var”

Depremzede çiftlerin resmi nikâhının kıyılması için kendisine haber verildiğinde talebi tereddüt etmeden kabul ettiğini vurgulayan Başkan Gültak, sözlerini şöyle sürdürdü; “Cumhuriyetimizin genç kalabilmesi ve sürmesi için yeni ailelere, yeni nesillere ihtiyacımız var. O yüzden iki kardeşimizi de kırmadım. Biraz buruğuz, onların da kayıpları, acıları var. Ama bir şekilde hayatımızı yeniden ikame etmek zorundayız. Her iki çiftimize de hayatları boyunca mutluluk diliyorum. İnşallah güzel bir aile ve güzel çocukları olur. Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz bu topraklarda adalet ve barış temin etmeye devam eder.” Nikâhların kıyılmasından sonra Başkan Gültak, geleneksel şekilde çiftlere takı taktı.

“Hüzünlüyüz fakat hayat da devam ediyor”

Nikâh masasına oturan gençlerden Gökhan Bilgiç ise, buruk bir sevinç yaşadıklarını dile getirdi. Deprem esnasında Defne'de olduklarını belirten Bilgiç; “Kentimizi terk etmemek için çok direndik ama her yer yıkıldığı için kalmak adına bir neden kalmadı. Mecburen şehrimizi terk ettik. Hem hüzünlü, hem mutluyuz. Başka çare kalmadığı için nikâhımızı burada kıymak zorunda kalıyoruz. Hüzünlüyüz ama hayat devam ediyor. İnşallah daha güzel olacak” diye konuştu. Bilgiç, resmi nikâhları esnasında yanlarında olamayan aile yakınları ve sevdikleri ile görüntülü görüşme yaptıklarını da söyledi; “Teknolojinin imkânlarını kullanıp onlarla bir arada olmaya çalıştık. Tabi hüzünlüler, ağlıyorlar. Mutluluk gözyaşları diyelim... Bir arada olmayı çok isterdik” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2023, 15:50

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10