Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 08:26 Bu haber 3745 kez okundu
 
Yılbaşı Tedbirleri
İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet ŞAHNE, Yeni yıl kutlamalarında alınacak tedbirler ile ilgili;
GÜNDEM Haberi
      Yılbaşı Tedbirleri

                                     Yılbaşı Tedbirleri

 

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mehmet ŞAHNE, Yeni yıl kutlamalarında alınacak tedbirler ile ilgili;

“Yeni bir yıla girmenin heyecanını yaşıyoruz. Tüm Mersin halkına, sevdikleriyle, sağlık ve mutluluk dolu bir yıl diliyorum. 2020 yılının, Milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliğinin daim olacağı güzel bir yıl olmasını diler, bu vatan uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükranla anıyorum.

İlimizde genel güvenlik ve asayişin temini, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, düzenlenecek olan kutlama ve etkinliklerde yaşanması muhtemel olayların engellenmesi, vatandaşlarımızın yeni yıla huzurlu, güvenli bir ortamda girmesi için Asayiş, Kom, Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüklerimiz başta olmak üzere tüm birimlerimizce gereken genel güvenlik tedbirleri alındı. Bu kapsamda bir çok polimiz görev yapacak.

İhbarlar kısa sürede değerlendirilecek

Mersin Emniyet Müdürlüğü olarak, mesai mefhumu gözetmeksizin görevimizin başında olup, 155 Polis İmdat Hattına yapılacak tüm ihbarları gecikmeksizin değerlendirileceğiz. Halkın ihbar, istek ve şikayetlerini anında ilgili mercilere iletebilmeleri amacıyla müracaat edilebilecek telefon numaraları basın ve yayın organları vasıtasıyla önceden duyurulacak. Her türlü ihbar kısa sürede değerlendirilerek yeteri kadar ekip sevk edilecek.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) merkezinde modern kameralar sayesinde Mersin trafiği 24 saat gözetlenecek.

            Trafik denetimleri artacak

         Hava şartları dikkate alınarak özellikle yılbaşı gecesi görevlendirilecek önleyici devriyeler ile trafik akışının düzenlenmesi, kavşaklarda ve kritik görülen güzergâhlar da kontroller yapmak maksadıyla görevlendirilecek trafik timlerinin sayısı arttırılacak. Özellikle yılbaşı gecesi saat 24.00’ten sonra alkol denetimlerine ağırlık verilecek. Denetimlerde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücüler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak. Böyle bir durumda araçta alkolsüz başka bir sürücünün bulunması halinde araçlar trafik kuruluşlarına ait park yerinde veya yediemin otoparklarında muhafaza altına alınacak ve araç sürücüsü ile araçta bulunan diğer şahıslar, mahallinden temin edilecek ticari araçlarla, gidecekleri yerlere gönderilecek.

          Yoğun güvenlik önlemi

         Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM’ler, havaalanı, otobüs/minibüs terminali, tren gar/istasyonu, pazar yerleri ve umuma açık mahallerde gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup,  devriye uygulamaları artırılacaktır.  Kutlamalarda kullanılması muhtemel maddelerin, ilgili mevzuatta belirtilen hususlara riayet edilerek kullanılmasına ve denetlenmesine azami hassasiyet gösterilecek.

          Sahte ve kaçak alkollü içkilerin piyasaya sürülmesi riski göz önünde bulundurularak  Yılbaşı öncesinde alkol satışı yapan iş yerlerinde kaçak ve sahte içki denetimi gerçekleştirilecek. Kent genelindeki içki satışı yapan büfe ve marketler ile alkol servisi yapan eğlence mekanlarında, gümrük kaçağı ve sahte içki araması yapılacak” şeklinde açıklamada bulundu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , , , , Yılbaşı, Tedbirleri, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı