Haber Detayı
31 Aralık 2019 - Salı 08:28 Bu haber 19634 kez okundu
 
Yılbaşı Huzur İçinde Geçecek
Mersin Valiliği Yılbaşının huzur, barış ve güvenlik içerisinde kutlanması için aşağıdaki tedbirlerin alınması kararlaştırıldığını duyurdu. Buna göre;
ASAYİŞ Haberi
Yılbaşı Huzur İçinde Geçecek

Mersin Valiliği Yılbaşının huzur, barış ve güvenlik içerisinde kutlanması için aşağıdaki tedbirlerin alınması kararlaştırıldığını duyurdu. Buna göre;

“1.       İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü yılbaşı süresince sorumluluk bölgeleri itibarıyla huzur planlarını uygulamaya koyacaklar, halkın alışveriş yaptığı yerlerde, kutlama ve eğlence mekânlarında, otogar, istasyon, liman ve şehiriçi otobüs duraklarında yığılma olacağından bu gibi yerlerde en üst düzeyde güvenlik tedbirleri alınacak, yaya ve motorlu devriyeler ile şehiriçi yollar ve karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ekipleri veya timlerinin sayıları arttırılacak, devriye ve nöbet hizmetleri uygulanacaktır.

2.       Gıda üreten iş yerleri ile satışını yapan ve toplu tüketim yerlerinde gıda güvenliğine ve tüketicinin aldatılmasının önlenmesine yönelik kontroller sıklaştırılacaktır.

3.       Belediyelerce toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacak, itfaiye, su, kanalizasyon ve doğalgaz arıza ekipleri hazır hale getirilecek ve nöbetçi memurlukları vatandaş müracaatlarına açık tutulacaktır.

4.       Yılbaşında halkın sağlıkla ilgili sorunlarının çözümlenmesi için hastane ve sağlık kuruluşlarında nöbetçi personel bulundurulması konusunda üst yöneticiler tarafından önceden planlama yapılacaktır.

5.       Elektrik kesilmelerine karşı Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yeteri kadar ekip göreve hazır bulundurulacaktır.

6.       Telefon arızalarına karşı İl Telekom Müdürlüğü arıza ekiplerini hazır bulunduracaktır.

7.       Sıvılaştırılmış petrol gazı tüpleri İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile belediyeler tarafından kontrol edilecektir.

8.       Yılbaşında meydana gelebilecek sel, su baskını, fırtına, yangın vb. doğal afetlere anında müdahale için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ilgili belediyelerin üst yöneticileri tarafından önceden planlama yapılacak,  yeterli ekip teçhizatları ile birlikte hizmete hazır halde bulundurulacaktır.

İlimizde yılbaşının huzur ve güvenlik içerisinde kutlanmasına esas olmak üzere; halkımızın her türlü şikâyetleri için gerekli telefonlar aşağıya çıkarılmış olup, yukarıda belirlenen tertip ve tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini, her kademedeki personelin görevlerini üstün hizmet ve sorumluluk anlayışı içerisinde yerine getirmelerini ve uygulamanın Birim Üst Yöneticileri tarafından bizzat takip edilmesini, Kaymakamlıkların da ilçelerinde gerekli tedbirleri almalarını rica ederim.
 


GEREKLİ TELEFONLAR:

Emniyet Nöbetçi Müdürlüğü......................   : 328 42 90

Bölge Trafik................................................   : 324 07 74

Polis İmdat.................................................    : 112

Jandarma İmdat..........................................    : 112

Belediye Zabıta..........................................    : 533 39 01
Yangın İhbar...............................................   : 110

Trafik Şube Müdürlüğü..............................   : 232 66 80

Su Arıza......................................................   : 185

Elektrik Arıza.............................................   : 186

Alo Maliye.................................................. : 189

Sıhhi İmdat.................................................   : 112

Alo Gıda.....................................................   : 174

Mersin Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi: 225 10 00

Mersin Toros Devlet Hastanesi..................   : 233 71 80 – 10 Hat “

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılbaşı, Huzur, İçinde, Geçecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı