Haber Detayı
11 Şubat 2021 - Perşembe 22:01 Bu haber 10835 kez okundu
 
Yazarlar, Şairler İstiklal Marşı kıtalarını birer birer okudular
İstikbal Haber/ Mersin- Mersin Yazarlar Derneği Üyeleri İstiklal Marşı’nı okudular. 2021 yılının İstiklal Marşı yılı kabul edilmesinin ardından çalışmalarını başlatan Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın,
KÜLTÜR Haberi
Yazarlar, Şairler İstiklal Marşı kıtalarını birer birer okudular

Yazarlar, Şairler İstiklal Marşı kıtalarını birer birer okudular

İstikbal Haber/ Mersin- Mersin Yazarlar Derneği Üyeleri İstiklal Marşı’nı okudular. 2021 yılının İstiklal Marşı yılı kabul edilmesinin ardından çalışmalarını başlatan Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın, Mine Bahçeci, Şadan Köse, Nejmiye Duru, Bolat Ünsal, Habibe Tuna, Şah İsmail Ateş, Ali Kaplan, Orhan Oyanık ve Hülya Çapar, Mehmet Doğan,  Remziye Çelik, İsmail Şimşek, Fahrettin Çelik, Abdullah Coşkun, Fatma Özger Bilgiç, Aşık Cumali Efe, Mehmet Öğüt’ten oluşan Şair ve Yazar üyelerinden 19 kişi ile birlikte her kıtayı bir şairin okuması şeklinde elde edilen görüntülerin montaj ile birleştirilmesi sonucunda; İstiklal Marşı’nın 10 kıtası görüntülü olarak okundu. 10’ar 10’ar iki gurup halinde yapılan çalışma sosyal medyada çok beğeni ve paylaşım aldı.

Mersin Yazarlar Derneği Başkanı Rüştü Aydın yaptığı açıklamada, ülkemizdeki koronavirüs  pandemisinden dolayı bir araya gelerek etkinlik yapamadıklarını bunun yerine iletişim yolu ile her bir üyenin kendi cep telefonları ile istiklal marşı kıtası okuduklarını ve bunların birleştirilmesi ile 10 kıta istiklal Marşı’nı okuduklarını söyledi. Amaçlarının ise 2021 yılının İstiklal Marşı yılı olarak kabul edilmesi ile birlikte Mersin Yazarlar Derneği üyeleri olarak İstiklal Marşı’na olan sevgilerini İstiklal Marşı’nı görüntülü okuyarak dile getirdiklerini belirtti. Emeği geçenlere teşekkür eden Aydın, 14 Şubat Sevgi Günü’ne atıfta bulunarak;  ‘İstiklal Marşı’na olan sevgilerini belirtmek için yaptıkları çalışmayı sosyal medyada paylaştıklarını söyledi.

İLGİLİ VİDEOLARI İZLEMEK İÇİN LÜTFEN LİNKİ TIKLAYINIZ

https://www.youtube.com/watch?v=7QCdMn1GO7w

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yazarlar,, Şairler, İstiklal, Marşı, kıtalarını, birer, birer, okudular,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı