Haber Detayı
15 Mart 2019 - Cuma 17:51 Bu haber 19623 kez okundu
 
Türk Telekom Hırsızları Yakalandı
Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince suç ve suçlulara yönelik sürdürülen 7 günlük çalışmalarda;
ASAYİŞ Haberi
Türk Telekom Hırsızları Yakalandı

Türk Telekom Hırsızları Yakalandı  

 

Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince suç ve suçlulara yönelik sürdürülen 7 günlük çalışmalarda;

  • Hal Kompleksi içerisinde müşteki M.M.A. isimli şahıs kendisinin darp edilerek üzerinde bulunan 7000 TL parasının zorla alındığını beyan ederek müracaatçı olması üzerine yapılan operasyonel çalışma neticesinde olayın şüphelilerinin Hal Kompleksi içerisinde oto yıkama içerisinde bulunduğu tespit edilmiş, yapılan operasyon neticesinde  gasp (yağma) olayını gerçekleştiren M.E., V.A., A.B., Ş.E., A.A. ve Ş.B. isimli 6 şüpheli şahıs müştekiye ait olduğu tespit edilen 6975 TL para ile birlikte yakalanmış, şüpheliler hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.
  • Uyuşturucu Uyarıcı Madde ve Silah konularında yapılan çalışmalarda şüpheli H.O. isimli şahsın Müfide İlhan Mahallesindeki ikametinde yapılan operasyonda tahmini daralı ağırlığı 450 gr gelen esrar maddesi, M.A. ve A.E. isimli şüphelerin ikametlerinde yapılan aramada 85 gr esrar maddesi, 1 adet Sıgsauer marka 7,65 mm tabanca, tabancaya ait 2 adet şarjör, 9 adet dolu fişek ile 2 adet pompalı tüfek ve tüfeklere ait 158 adet kartuş, D.D. isimli şahıstan 1 adet Sıgsauer marka tabanca, tabancaya ait 7 adet dolu fişek, H.K. isimli şahıstan 1 adet kurusıkı tabanca, tabancaya ait 15 adet dolu fişek, Y.E. isimli şahıstan 1 adet tüfek, tüfeğe ait 3 adet şarjör ve 16 adet dolu kartuş ele geçirilmiş, yapılan operasyonlar neticesinde 535 gram Esrar maddesi, 2 adet tabanca, 3 adet tüfek ile ilgili olarak toplam 6 şüpheli şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.
  • Gümrük Kaçağı Bandrolsüz Sigara ve İçki konularında yapılan çalışmalarda M.Ş.O. isimli şahıstan 500 paket, M.A. isimli şahıstan 270 paket gümrük kaçağı sigara, E.T. isimli şahıstan 75,2 kg. kıyılmış tütün ile 130.000 makaron, S.K. isimli şahıstan 30 Lt. alkol ele geçirilmiş şüpheli şahıslar hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.
  • Eski Lunaparkta Türk Telekom Müdürlüğüne ait yaklaşık değeri 3000 TL olan telefon kablolarını çalan H.T ve A.N. isimli iki şüpheli kabloları keserken ekiplerin yapmış olduğu çalışmada suçüstü yakalanmış, şüpheliler hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.

 

  • Yapılan kontrollerde ve aranan şahıslara yönelik sürdürülen çalışmalarda;

 

Uyuşturucu Uyarıcı Madde Ticareti,Yağma, Müstehcen Yayınların Yayılmasına Aracılık Etme, Cinsel Taciz ve Kaçakçılık suçlarından Terör Örgütü Propagandası, Hırsızlık, Parada Sahtecilik,3 Yıl 9 Ay ve aralıklarla hapis cezası bulunan 49 şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edilmiştir.

Mersin Polis Teşkilatı halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız sürekli devam edecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Telekom, Hırsızları, Yakalandı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı