Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:24 Bu haber 18857 kez okundu
 
Miniklerin Sağlık Düşünceleri Resimlere Yansıdı
İstikbal haber-Fatma Aydın/ Mersin-Kuvayi Milliye İlkokulu Tarafından Düzenlenen “Yaşam İçin Maske Tak, Eğitim İçin EBA’ya Bak” konulu Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri,
SANAT Haberi
Miniklerin Sağlık Düşünceleri Resimlere Yansıdı

Miniklerin Sağlık Düşünceleri Resimlere Yansıdı

İstikbal haber-Fatma Aydın/ Mersin-Kuvayi Milliye İlkokulu Tarafından Düzenlenen “Yaşam İçin Maske Tak, Eğitim İçin EBA’ya Bak” konulu Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, yapılan etkinlikle verildi. Çok güzel ve anlamlı bir resim yarışması düzenleyen okul yetkilileri, öğrencilerin sağlık ve eğitimin anlamını anlatan bir birinden güzel çizdikleri resimler görülmeye değer.  Onların heyecanını duygularını yansıtan resimleri hakkında yaptıkları konuşmalarla, kendilerini eğiten öğretmenlerine ve ailelerine bilgi vererek gelecekte güzel birer ressam olacaklarını kanıtladılar. Konuya uygun bir birinden güzel resimleri ile yetenekleri kocaman olan minik öğrenciler ödüllerini de öğretmenler ve okul müdürü Güven Karabulut’tan aldılar.

“YAŞAM İÇİN MASKE TAK, EĞİTİM İÇİN EBA’YA BAK!”

Okul içinde yapılan ödül törenine, öğretmenler, okul müdürü ve öğrenci velileri katıldı. Açılış konuşmasını Kuvayi Milliye İlkokulu Müdürü Güven Karabulut yaptı. Konuşmasında öğrencilere ve velilere resim yarışması hakkında bilgi vererek, katılanlara teşekkür ederek hoş geldiniz dileğinde bulundu.

EN İYİ SLOGAN “SAĞLIK İÇİN MASKE TAK”

Okul Müdürü Güven Karabulut,  okullardaki eğitimin Pandemi nedeni yapılmaması nedeni ile başlatılan uzaktan eğitime Kuvay-ı Milli İlkokulu olarak da başladıklarını belirterek, “ Milli Eğitim Bakanlığımız, eğitimin bilişim ağı üzerinden uzaktan eğitimi de başlattığı günden bu yana bizde Kuvay-i milliye okulu olarak öğrencilerimizin bu süreçte görsel sanatlar dersine olan ilgilerini çekmek ve devam ettirmek için bir resim yarışması yapmayı planladık. Önce slogan yarışması yaptık sonra yarışmamızdan şöyle bir sloganımız çıktı : “Sağlık İçin Maske Tak”

HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Resim yarışması hakkında da bilgi veren Okul Müdürü Güven Karabulut, “Eğitim İçin Eba’ya Bak” konulu bir resim yarışması düzenledik. Bu yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bu yarışma organizasyonunu düzenleyen okul Müdür Yardımcısı Merve Kuplay’a da şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Bütün organizasyonda, baştan sona onun emeği var. Ben katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum” dedi.

ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Ödüllerini alan öğrencilerin duygu ve düşüncelerinin de paylaşıldığı etkinlikte, sloğan ve resim yarışması birincisi dördüncü sınıf öğrencisi Hümeyra Yiğit, “Benim resmimde anlatmak istediğim şey, bu pandemi döneminde okullarımıza gidemiyoruz. Yüz yüze eğitim yapamıyoruz. O yüzdende uzaktan eğitimle ders çalışıyoruz, sağlığımız için onlayın ders alıyoruz bu süreçte en özel canlı derslerimizi dinledik ve resimde bu pandemi döneminde uzaktan onlayın eğitimi anlatıyor.

Hümeyra Yiğit’in ödülünü Kamil Tarhan Ortaokulu Müdürü Kamil Mercan verdi. Slogan yarışması birincisi Hümeyra Yiğitin ödülünü Mahmut Arslan Lisesi Müdür Yardımcısı Sami Doğan verdi.

Fatma Çullar, Dördüncü sınıf öğrencisi resim yarışmasında 2. Geldi. Fatma Çullar konuşmasında, Ben bu resimde insan sağlığı için korona virüsten korunmanın önemine vurgu yapmaya çalıştım bu pandemi döneminde maskeyi takmanın önemini anlatmaya çalıştım, bu dönemde uzaktan eğitimin EBA üzerinden önemine vurgu yaptım, dedi.

Hayat Zencirkıran Birinci sınıf Öğrencisi resim yarışmasında 1. Geldi. Hayat Zencirkıran konuşmasında,  öncelikle ailemle birlikte slogana uygun resim düşündük ve kurallara uyduğumuz için korona virüslerin resmini çizdim” Dedi.

Hayat  Zencirkıran’ın ödülünü Kuvayi Milliye Okulu Müdürü Güven Karabulut verdi. 2.nin ödülünü İl Milli Eğitim TEFBİS sorumlusu Orhan Albayrak verdi. 2.nin ödülünü Sibel Savut Öğretmen verdi. 3.nün ödülünü Yakup Bahçeci Öğretmen verdi

konuşmaların bitiminde dereceye giren 3.ve 4. Sınıf öğrencilere ödülleri verildi. Buna göre:

 

“Yaşam İçin Maske Tak, Eğitim İçin EBA’ya Bak.” Resim Yarışması Sonuçları şöyle.

 

Kuvayi Milliye İlkokulu resim yarışmasında dereceye giren 3 ve 4. Sınıflar:

1.            Hümeyra YİĞİT   

2.            Fatma ÇULLAR    

3.            Leyla KİRİK           

 

Kuvayi Milliye İlkokulu resim yarışmasında dereceye 1 ve 2. Sınıflar:

1.            Hayat ZENCİRKIRAN     

2.            Resul SANIR                   

3.            Bahar YAVUZ                 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Miniklerin, Sağlık, Düşünceleri, Resimlere, Yansıdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı