Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 10:55 Bu haber 8802 kez okundu
 
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek: “Kamyoncu Esnafının, Sesini Duyun”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, artan maliyetler nedeniyle bugün iflasın eşiğinde olan kamyoncu esnafının zor günler geçirdiğini belirterek,
EKONOMİ Haberi
MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek: “Kamyoncu Esnafının, Sesini Duyun”

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek: “Kamyoncu Esnafının, Sesini Duyun”

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Baki Şimşek, artan maliyetler nedeniyle bugün iflasın eşiğinde olan kamyoncu esnafının zor günler geçirdiğini belirterek, yeni yılda kamyoncu esnafına zorunlu hale getirilmek istenen ‘Dijital Tokoğraf’ın altyapısının hazırlanmadan uygulanmasının mümkün olmayacağını söyledi.

Kendisinin de bir kamyoncu çocuğu olarak Ulaştırma ve İçişleri Bakanına çağrıda bulunan Milletvekili Şimşek “Kamyoncu esnafının mesajını herkes almak zorundadır. Kamyoncu ve şoför esnafı cefakar fedakar vatanperver çalışkan insanlardır. Zor şartlarda çoluk çocuklarının rızkını temin etmeye çalışırlar. Kasko, sigorta, belge, vergi, prim ve mazot parası ödeyip taksit ödeyip yaşam mücadelesi yaparlar. Dijital Takograf ve Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi' (UETS) adlı uygulamalarının altyapısı hazırlanmadan uygulanması mümkün değildir. 6 aylık erteleme soruna çare olmayacaktır. Bir kamyoncu çocuğu olarak Ulaştırma ve İçişler Bakanlarına buradan sesleniyorum bu sorunu kökten çözün” dedi.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, kamyoncu esnafının mağdur edilmemesini, TBMM açıldığında da sorunun takipçisi olacağını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Mersin, Milletvekili, Baki, Şimşek:, “Kamyoncu, Esnafının,, Sesini, Duyun”,
Yorumlar
Haber Yazılımı