Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 14:14 Bu haber 8225 kez okundu
 
Mersin Üniversitesi ile Mersin İŞKUR Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Mersin Üniversitesi; Üniversite içerisinde var olan İŞKUR İrtibat noktasının Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen Üniversite Kariyer
EKONOMİ Haberi
Mersin Üniversitesi ile Mersin İŞKUR Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Mersin Üniversitesi ile Mersin İŞKUR Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Mersin Üniversitesi; Üniversite içerisinde var olan İŞKUR İrtibat noktasının Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından düzenlenen Üniversite Kariyer Merkezlerinin Çalışma Planına uygun olacak şekilde İŞKUR Kampüs olarak güncellenmesi, Mersin İŞKUR’un kurumsal faaliyetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi, gençlerin iş gücü piyasasına uyumunun hızlandırılması ve istihdam süreçlerinin desteklenmesi amacıyla işbirliği protokolü imzaladı.

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ile Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu arasında imzalanan protokol kapsamında, mesleki eğitimler, kişisel gelişime yönelik faaliyetler, kariyer günleri, İstihdam Fuarı, sektörel toplantılar, Profesyonel İnsan Kaynakları Platformu etkinlikleri gibi birçok alanda ortak etkinlikler düzenlenecek. Mersin Çalışma ve İş Kurumu, Mersin Üniversitesi'nde okuyan, mezun olacak durumda olan ve mezun olmuş öğrencilere İş ve Meslek Danışmanlığı kapsamında İş Kulübü hizmetleri, danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunmak amacıyla Kariyer Merkezinin içinde İŞKUR KAMPÜS birimi kurarak öğrencilere nitelikli hizmet sunacak.

Protokol imza töreninde konuşan Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Kutlu, Mersin Üniversitesi ile süregelen ortak çalışmaların işbirliği protokolünün güncellenmesi ile daha kurumsal bir nitelik kazanacağını, öğrencilerin ve mezunların İŞKUR hizmetlerine erişiminin arttırılarak iş gücü piyasasına daha hazır halde iş hayatına atılmasının amaçlandığını söyledi. Kariyer Merkezi içinde bulunacak İŞKUR KAMPÜS’te İş Kulübü liderlerimiz tarafından üniversite öğrencilerine özellikle işgücü piyasası, çalışma hayatı, iş arama becerileri, görüşme teknikleri gibi konularda bireysel ve grup halinde çalışmalar yapılacağını belirten Kutlu; öğrencileri ve mezunları kurumsal firmaların yetkilileri ile buluşturarak öğrencilerin kariyer hedeflerini oluşturmalarına katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin, Üniversitesi, ile, Mersin, İŞKUR, Arasında, İşbirliği, Protokolü, İmzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı