Haber Detayı
06 Mart 2020 - Cuma 11:42 Bu haber 4408 kez okundu
 
Mersin Barosu’ndan Madde Bağımlılığı İle Mücadele Eğitimi
Mersin Barosu avukatları tarafından Tarsus Belediyesi personelleri, Tarsus Esnaf Odaları üyeleri, Tarsus Ulaşım A.Ş ile Tarsus Kamyoncular Kooperatifi üyeleri
YAŞAM Haberi
Mersin Barosu’ndan Madde Bağımlılığı İle Mücadele Eğitimi

Mersin Barosu’ndan Madde Bağımlılığı İle Mücadele Eğitimi

Mersin Barosu avukatları tarafından Tarsus Belediyesi personelleri,  Tarsus Esnaf Odaları üyeleri, Tarsus Ulaşım A.Ş ile Tarsus Kamyoncular Kooperatifi üyeleri ve Tarsus Halk Eğitim Merkezi çalışanlarına, hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında madde bağımlılığı ile mücadele eğitimi verildi.

Mersin Barosu, Tarsus Belediyesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde kurumlarda gerçekleştirilen eğitimde Mersin Barosu üyesi Av. Türkan Özüm Öz, Av. Yasemin Cingöz yaptığı sunumda madde bağımlılığının kişisel değil, toplumsal bir sorun olduğu, bu nedenle herkesin bu konuda bilinçlenmesi gerektiğini belirtti.

Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticaretinin cezai yaptırımlarının anlatıldığı eğitimde ayrıca; madde kullanımındaki artışın ve azalmanın, ülkenin sosyal, ekonomik ve siyasi faktörlerinin de önemli etken olduğu belirtilerek, bu nedenle madde bağımlılığına karşı toplumsal mücadele olmadıkça, bireysel mücadelenin yeterli çözüm yolu olmayacağı vurgulandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mersin, Barosu’ndan, Madde, Bağımlılığı, İle, Mücadele, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı