Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 12:09 Bu haber 17613 kez okundu
 
Jandarma Göz Açtırmıyor
Mersin İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde; Trafik suçları kapsamındamotosiklet sürücülerine toplamda 14.497 Tlceza kesildi.
ASAYİŞ Haberi
Jandarma Göz Açtırmıyor

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde; Trafik suçları kapsamındamotosiklet sürücülerine toplamda 14.497 Tlceza kesildi. Ve diğersuçlardan aranan sapışlar yakalandı. Yapılan açıklama şöyle; Mersin İl Jandarma Trafik timleri tarafından son 7 gün içerisinde (74) işçi servisi,(527) motosiklet olmak üzere toplam (8.728) araç kontrol edilmiş, kontrol sonucunda (41) araç trafikten men edilmiş, (8) şahsın sürücü belgesine el konulmuştur.Motosikletlere yönelik yapılan Türkiye Huzur ve Güven uygulamasında (278) Motosiklet kontrol edilmiş, (9) adet tescilsiz motosiklete el konulmuş, (38) motosiklete toplamda (17.497TL) cezai işlem yapılmış, (347) şahsın yapılan sorgusunda yoklama kaçağı olarak aranan (3) şahıs yakalanmıştır.

Bir önceki yılın aynı dönemi  ile yapılan kıyaslamada trafik kaza sayısında (-19), yaralı sayısında (-11),ölümlü kaza ve ölü sayısında  (-11) oranında azalış olduğu görülmüştür. Ayrıca Jandarma Trafik Timlerince (204) sürücü ve vatandaşlara trafik kuralları ve trafik kazalarını azaltıcı tedbirler hakkında bilgilendirme semineri verilmiştir.

               Mersin İl Jandarma Komutanlığınca emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanması, vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için her türlü suç ve suç unsuruyla mücadeleye kararlılıkla devam edilmektedir.”Denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Jandarma, Göz, Açtırmıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı