Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 11:18 Bu haber 13692 kez okundu
 
İtalya’nın dört usta gitaristi, Bohemian Rhapsody ve ünlü ezgileri ile Mersin’de.
“40 FINGERS” GİTAR DÖRTLÜSÜ 8 NİSAN’DA 19.MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ’NDE !
SANAT Haberi
İtalya’nın dört usta gitaristi, Bohemian Rhapsody ve ünlü ezgileri ile Mersin’de.

 

“40 FINGERS” GİTAR DÖRTLÜSÜ 8 NİSAN’DA  19.MERSİN ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ’NDE !

 

İtalya’nın dört usta gitaristi, Bohemian Rhapsody ve ünlü ezgileri ile Mersin’de.

 

19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Avrupa’da esen 40 Fingers Gitar Dörtlüsü rüzgarını Mersinli sanatseverlerle buluşturacak. 8 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 20.00’de Tarsus Amerikan Koleji Salonu’nda gerçekleştirilecek konserde, cazdan klasik müziğe, flamenkodan irlanda şarkılarına uzanan bir repertuvarın yanı sıra, Queen'in Bohemian Rhapsody’si de seslendirilecek.

 

Gitara olan tutkuları ve ustalıklarıyla Avrupa’nın gözde müzik toplulukları arasında gösterilen 40 Fingers Gitar Dörtlüsü, Matteo Brenci, Emanuele Grafitti, Marco Steffè, Andrea Vittori’den oluşuyor. Sanatçılar, İngiliz rock grubu Queen’in  "Bohemian Rhapsody", Vivaldi’nin The Four Seasons Summer bölümünü, Astor Piazzolla’nın "Libertango", Eagles’ın “Hotel California", Dire Straits’ın "Sultans Of Swing", Eric Clapton'ın "Tears In Heaven", gibi dünya çapında bilinen eserleri dört akustik gitar için yeniden düzenledi ve milyonların gönlüne taht kurarak adlarından sıkça söz ettirdi.

 

8 NİSAN 2020, 20.00, TARSUS AMERİKAN KOLEJİ SALONU

 

“40 FINGERS” Hakkında

 

40 Fingers, 2017'de tamamen farklı müzikal geçmişi olan dört sanatçının bir araya gelmesi ile kurulan ve her biri çeşitli bireysel projeleriyle dünya çapında geniş hayran kitlesine sahip bir gitar grubu.

 

Orijinal şarkılar ve coverları 4 gitar için ustaca düzenledikleri repertuvarları ve gitar icralarında kullandıkları “fingerpicking” teknikleri ile yeni sesler keşfetmek misyonuyla yorumlayan 40 Fingers, popüler film müziklerinden Caz’a, Astor Piazzolla’dan Beatles’a, Eagles’dan Toto’ya, Dire Straits’ten Eric Clapton’a kadar benzersiz tarzları kendi orijinal yorumları ile bir araya getiriyor.

 

Müziklerini ilk önce dijital ortamda paylaşmaya başlayan 40 Fingers, Queen’in “Bohemian Rhapsody” yorumuyla, Youtube’da 5 milyon, sosyal paylaşım platformu Facebook’ta da 10 milyonun üzerinde tıklanarak geniş kitlelere ulaşmayı başardı.

 

Queen’in resmi web sitesinde de şarkının bu versiyonu için övgü dolu sözler alan grup, film dünyasındaki birçok önemli şarkıyı da tekrar yorumladı. Aralarında George Lucas tarafından yönetilen Star Wars filminde yer alan ve John Williams tarafından yazılan Ana Tema ve Imperial March Medley, facebookta bir milyondan fazla görüntülendi.

 

Youtube sayfalarındaki diğer videolar arasında Astor Piazzolla'nın ünlü melodisi "Libertango", "Game of Thrones" film müziği, "Mohicans'ın Sonu" film müziği, Antonio Vivaldi'nin The Four Seasons'dan "Estate" adlı albümün coverları da yer alıyor.

 

Klasik rock hitlerinden klasik müziğe kadar birçok yeni düzenleme ile "40 Fingers" Türkiye’de ilk kez 19. Mersin Uluslararası Müzik Festivali kapsamında 8 Nisan’da Türkiye’deki dinleyicileri ile buluşacak.

 

 

Biletler @  https://biletfest.com/40-Fingers---Italyan-Gitar-Dortlusu-69s.html

(0 324 237 78 10)

 

“40 Fingers” hakkında daha fazla bilgi, görsel ve röportaj istekleri için; Pasion Turca PR Manager – 02123471330 - Hakan Akoğlu – 0545 474 93 25  hakan@pasionturca.net

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İtalya’nın, dört, usta, gitaristi,, Bohemian, Rhapsody, ve, ünlü, ezgileri, ile, Mersin’de.,
Yorumlar
Haber Yazılımı