Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 15:07 Bu haber 10795 kez okundu
 
Halk oyunları kurslarına yoğun bir ilgi var
İstikbal Özel Haber/ Mersin-Akdeniz Karacaoğlan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yunus Ayhan, yöresel halk oyunlarını yaşatmak için açılan kurslarda çalışmaların pandemi kurallarına uygun olarak sürdüğünü, belirterek;
KÜLTÜR Haberi
Halk oyunları kurslarına yoğun bir ilgi var

İstikbal Özel Haber/ Mersin- Akdeniz Karacaoğlan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yunus Ayhan, yöresel halk oyunlarını yaşatmak için açılan kurslarda çalışmaların pandemi kurallarına uygun olarak sürdüğünü, belirterek; açılan kurslara vatandaşları davet etti. Ayhan, “Akdeniz Karacaoğlan Halk Eğitim Merkezi olarak; “Her zaman her yerde herkes için eğitim” sloganıyla, tüm kurslarımızda T.C Sağlık Bakanlığımızın Covid19 pandemi ile mücadele rehberindeki talimatlara uyarak, Mersinli vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Yöresel halk oyunlarımızı yaşatmak ve halkımıza daha iyi tanıtmak amacıyla İlknur Taylan ve Abdullah Taylan hocalarımızın açmış olduğu kursumuza ve tüm kurslarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz. Mersin'de Öğrenme Hayat Boyudur” Dedi.

Akdeniz Karacaoğlan Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları:  Mehmet Veysi Altunkaya, Nagihan Ezmiş, Osman Beşkardeş, kursiyerlerin katılımı ile yapılan halk oyunları çalışmalarını yerinde izlediler. Halk oyunları hocası Abdullah Taylan kursiyerlerin çalışmalarını şöyle değerlendirdi: “ “Kursumuz Haziran ayına kadar sürecek. Şu anda 24 kişi kursumuza katılıyor daha da çoğalacağını ümit ediyoruz. Saat 16 ile 20 arasında haftada beş gün eğitim çalışması yapıyoruz. Oyunlarımız ise ülkemizin yedi bölgesindeki oyunlardan karma yaparak güzel oyunlar hazırlıyoruz.” Dedi.

Kovid 19 Pandemi sürecinin bitmesini beklediklerini söyleyen Abdullah Taylan, İlknur Taylan ile birlikte yaptıkları kurs çalışmaları sonunda kursiyerlerin gösterisini vatandaşlarla birlikte izleyebileceklerini söyledi. Ayrıca ; “Karacaoğlan halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Yunus Ayan bey’e çok teşekkür ediyorum, bu konuda bize çok büyük bir destekleri var ve Gazi Lisesi Müdürümüz Suat Bey’e de çok teşekkür ediyoruz bize böyle bir imkan sağladığı için.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halk, oyunları, kurslarına, yoğun, bir, ilgi, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı