Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 09:44 Bu haber 53714 kez okundu
 
Divan otellerinden Dünya saati etkinliğine destek
Divan Otelleri, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı,
DÜNYA Haberi
Divan otellerinden Dünya saati etkinliğine destek

DAHA YAŞANABİLİR BİR DÜNYA İÇİN BİR SAAT KARANLIK

DİVAN OTELLERİNDEN DÜNYA SAATİ ETKİNLİĞİNE DESTEK

 

Divan Otelleri, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı, “Dünya Saati” etkinliğine 6 Nisan 2019 Cumartesi akşamı saat 20.30- 21.30 saatleri arasında ışıklarını söndürerek destek verdi.

Divan Otelleri, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF) karbon emisyonlarını azaltmak ve küresel iklim değişikliğini önlemek amacıyla başlattığı, “Dünya Saati” etkinliğine destek verdi. Dünya Saati etkinliği kapsamında 6 Nisan 2019 Cumartesi akşamı 20.30- 21.30 saatleri arasında otellerin dış aydınlatmaları kapatıldı.

Dünyadaki çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla WWF tarafından 2007 yılından beri gerçekleştirilen ve 135 ülkeden 2 milyar insanın katılımıyla dünyanın en büyük çevre hareketi olan Dünya Saati, ülkemizde WWF-Türkiye tarafından yürütülüyor. Küresel ısınmadan endişe duyan, ancak tek başına bu durumu değiştiremeyeceğini düşünen milyonlarca insanı bir araya getiren etkinlikle, tüm dünyada ışıklar söndürülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Divan, otellerinden, Dünya, saati, etkinliğine, destek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı