Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 07:30 Bu haber 19771 kez okundu
 
Denetimler Artırıldı, Öğrenciler Uyarıldı
Okul Önlerinde Uyuşturucu Satıcılarına Karşı Denetimler Artırıldı, Öğrenciler Uyarıldı
ASAYİŞ Haberi
       Denetimler Artırıldı, Öğrenciler Uyarıldı

         Okul Önlerinde Uyuşturucu Satıcılarına Karşı              

             Denetimler Artırıldı, Öğrenciler Uyarıldı

 

           Çocuklarımızın güvenli bir eğitim öğretim hayatı geçirmeleri, muhtemel şiddet olayları ile madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmalarını sağlamak amacıyla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz okul önlerinde uyuşturucu satarak öğrencileri zehirlemeye çalışanlarla mücadeleye devam ediyor.

 

           Farklı zamanlarda birçok okul önünde uygulama yapan timler herhangi şüpheli bir durum karşısında kimlik ve üst araması yapıyor. Narkotim ekipleri, öğrencileri de uyuşturucu tacirleri ve uyuşturucu madde kullanımı konusunda uyararak, şüpheli gördükleri kişileri "155 Polis İmdat" hattına bildirmelerini istedi. Ekiplerimizin kontrolleri öğrenciler tarafından da destekleniyor. 

 

           İlimiz Akdeniz İlçesi Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri ve çevre esnafı  “Uygulamalardan çok memnunuz. Son zamanlarda uyuşturucu kullanımı neredeyse bitti diyebiliriz. Allah emniyet teşkilatımızdan razı olsun. Uygulamaları çok yerinde buluyoruz” ifadelerini kullandılar.

 

           Çocuklar ile gençlerin daha iyi eğitim almaları ve okula daha rahat gidip, gelmeleri için okul önleri ile çevresinde denetimler devam edecektir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , , , , , , , Denetimler, Artırıldı,, Öğrenciler, Uyarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı