Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 13:09 Bu haber 14088 kez okundu
 
’Aşk İksiri ‘’ komik operasını sahneliyor.
Mersin Devlet Opera ve Balesi, 25 Şubat 2020 Salı günü saat 20:00’ da Kültür Merkezi Sahnesi’nde ‘’ Aşk İksiri ‘’ komik operasını sahneliyor.
SANAT Haberi
’Aşk İksiri ‘’ komik operasını sahneliyor.

’ Aşk İksiri ‘’ komik operasını sahneliyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi, 25 Şubat 2020 Salı günü saat 20:00’ da Kültür Merkezi Sahnesi’nde ‘’ Aşk İksiri ‘’ komik operasını sahneliyor.

 Bestesi İtalyan Gaetano Donizetti’ ye ait olan, librettosu Felice Romani tarafından yazılan eserin rejisörlüğünü Yekta Kara, orkestra şefliğini Nezih Seçkin yapıyor. Eserin rejisör yardımcılığını Esra Tütüncüoğlu üstleniyor. Dekor tasarımını Efter Tunç, kostüm tasarımını Şanda Zıpçı, ışık tasarımını Tarı Deniz’ in yaptığı 2 perdelik ‘’Aşk İksiri’’ Komik operasının koro şefliğini Anıl Aydın yürütüyor.

Eserin kısa konusu ise;  Napoli’ de bir kafede garsonluk yapan Nemorino patronu Adina’ ya aşık olur. Kafeye gelen Amerikan denizcilerden Yüzbaşı Belcore, Adina’ ya ilgi göstermeye başlar ve bunun da karşılığını alır. Bunu gören Nemorino çılgına döner. Bu arada, Dulcamara adında bir şarlatan satıcı gelir. Her derde iyi geldiğini iddaa ettiği iksirleriyle herkesi etkilemeyi başarır. Nemorino, Dulcamara’ ya tüm parasını vererek güya Adina’nın kendisine aşık olmasını sağlayacak aşk iksirini alır. Oysa Adina Belcore’ nin evlenme teklifini kabul etmiştir. Nemorino’ nun Adina’ ya ulaşması için artık karmaşık olaylar zincirinde yorucu bir yolculuk yapması gerekecektir.

Eserde başlıca rolleri; Funda Uyanık ( Adina ),Bülent Bezdüz, ( Nemorino ), Kazım Erdem Özdemir( Dulcamara ),Faik Mansuroğlu ( Belcore ) ve Pınar Duygu Çınar ( Gianetta ) paylaşıyor.

                Biletler gişemizden ve https://www.biletinial.com adresinden temin edilebilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ’Aşk, İksiri, ‘’, komik, operasını, sahneliyor.,
Yorumlar
Haber Yazılımı