Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 10:52 Bu haber 64418 kez okundu
 
Altunok’tan şenliğe davet
Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Işıklı mahallesinde düzenlenecek olan çağla festivali ve Bağlantıkültür şenliklerine tüm Silifkelilerin davetli olduğunu belirtti.
KÜLTÜR Haberi
Altunok’tan şenliğe davet

Altunok’tan şenliğe davet

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, Işıklı mahallesinde düzenlenecek olan çağla festivali ve kültür şenliklerine tüm Silifkelilerin davetli olduğunu belirtti.

“Tarım, turizm ve tarihi bir kent nüfusuna sahip Silifke’mizin ve ürünlerimizin tanıtımına belediye olarak katkı sunmaya gayret ediyoruz” diyen Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bölgemizde turfanda yetişen çağlanın ilk defa Işıklı mahallemizde hasat edilmesinden dolayı üreticilerimizin sevincine ortak olacağız. Belediye olarak düzenleyeceğimiz çağla festivali ve kültür şenliğimizi 15 Mart 2020 tarihinde saat 11.00’de Işıklı Mahallemizde gerçekleştireceğiz. Belediyemiz Halk Oyunları Gurubumuzun sunacağı gösterilerle başlayacak olan etkinliğimiz, İlçemizin yetiştirdiği ve genç yeteneklerden oluşan Grup Ritmix konseri yer alacaktır. Ünlü ses sanatçısı Hüseyin Kağıt’ın sahne alacağı çağla festivalimize tüm halkımız davetlidir. Bu etkinliğin düzenlenmesinde asıl amacımız bölgemizde ilk defa turfanda çağla üretimi yapan Işıklı Mahallesi halkımızın ürettiği ürünlerin tanıtılmasına ve pazar bulmasına imkan sağlamaktır. Bölgemizin, tarihi ve turistik zenginliklerinin tanıtılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasının yanı sıra tarım alanlarımızda yetişen turfanda sebze ve meyvelerinde tanıtılmasına ve pazarlarda yerini almasına imkan sağlayacak faaliyetler düzenleyerek çiftçilerimize destek oluyoruz. Çağla festivalinde de üreticilerimize yönelik açacağımız stantlarla her üretici kendi ürününü bu standlarda hem satacak hem de tanıtımını yapacak” diyerek tüm Silifkelileri bu etkinliğe davet ettiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Altunok’tan, şenliğe, davet,
Yorumlar
Haber Yazılımı