Haber Detayı
07 Şubat 2020 - Cuma 13:54 Bu haber 17332 kez okundu
 
Akdeniz Emniyette
Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında; “Karacailyas Evren Mahallesinde faaliyet gösteren iki farklı tır garajında f
ASAYİŞ Haberi
Akdeniz Emniyette

Akdeniz Emniyette  

 

            Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında; “Karacailyas Evren Mahallesinde faaliyet gösteren iki farklı tır garajında farklı tarihlerde meydana gelen üç hırsızlık olayında, garajda park halinde bulunan yirmi iki tıra ait piyasa değeri yaklaşık 145.000 TL olan ABS fren sistemi beyinleri çalındı.

 

             Olayı gerçekleştiren şüphelilerin tespitine yönelik Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde; D.Ş., H.Ö., İ.K. ve M.K. isimli şahıslar yakalandı. Mahkemeye sevk edilen dört şahıstan biri adli kontrol kararı ile serbest bırakılırken, diğer üç şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

          

           İşyeri ve Kurumdan Hırsızlık olaylarında 4 olay, Elektrikli Bisiklet Hırsızlığı olaylarında 1 olay, Açıktan Hırsızlık olaylarında 5 olay açığa kavuşturularak, olaylarda ele geçen 4 adet cep telefonu, 1 adet branda, 1080 TL değerindeki kıyafet sahiplerine teslim edildi. Bu olaylara karışan toplamda 19 şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edilerek, açıktan hırsızlık olayına karışan 1 şahsa adli kontrol kararı uygulandı.

 

                Mersin Polis Teşkilatı halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız sürekli devam edecektir.”Denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akdeniz, Emniyette, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı