Vali Su, 367 Gemisini Ziyaret Etti

Vali Su, KRI Sultan İskender Muda 367 Gemisini Ziyaret Etti

Vali Su, 367 Gemisini Ziyaret Etti

Vali Su, KRI Sultan İskender Muda 367 Gemisini Ziyaret Etti

Vali Ali İhsan Su, Birlemiş Milletler Barış Gücü Misyonu’nun UNIFIL Deniz Görev Gücü faaliyetleri kapsamında Mersin Limanı’na lojistik amaçlı demirleyen Endonezya Cumhuriyeti Donanması Kuvvetlerine ait KRI Sultan İskender Muda 367 gemisini ziyaret etti.

Ziyarette Endonezya Ankara Büyükelçisi Dr. Lalu Muhamad Iqbal, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, Endonezya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Sjaiful Thalib ve gemi komuta ekibi yer aldı.

Gemi girişinde askeri törenle karşılanan Vali Ali İhsan Su ilk olarak gemi şeref defterini imzaladı. Daha sonra sergilenen Endonezya yöresel halkoyunlarını izleyen Vali Su gemi komuta merkezine geçerek gemi komutanından bilgiler aldı.

Ziyarette yaptığı konuşmasında Endonezya Cumhuriyeti ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin çok eski tarihlere dayandığını ifade eden Vali Ali İhsan Su, bu tür ziyaretler vesilesiyle iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da gelişerek güçleneceğini belirtti ve ziyaretlerin iki ülkenin dünyada daha da iyi bir yere kavuşmasına vesile olmasını temenni etti.

Büyükelçi Dr. Lalu Muhamad Iqbal’inde bir konuşma yaptığı programda, karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak bir süre sohbet edildi. 

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER