banner18
banner12

Vali Ali İhsan Su, Mut İlçesini Ziyaret Etti

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mut İlçesi’ne gelen Vali Ali İhsan Su, ilçede yapımı devam eden yatırım ve projeleri yerinde inceleyerek Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Ali İhsan Su, Mut İlçesini Ziyaret Etti

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Mut İlçesi’ne gelen Vali Ali İhsan Su, ilçede yapımı devam eden yatırım ve projeleri yerinde inceleyerek Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda vatandaşlarla bir araya geldi.

İlçe programı kapsamında ilk olarak Mut Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Su, burada Kaymakam Fatih Erdoğan’dan ilçedeki yatırımlara ilişkin bilgiler aldı.

Vali Ali İhsan Su, daha sonra öğretmenevinde düzenlenen Mut Organize Sanayi Bölgesi (Mut-OSB) Müteşebbis Heyet Toplantısı’na başkanlık etti. Gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, Mut-OSB’de toplam 10 dönüm arsanın ilgili firmalara tahsisini öngören sözleşme Vali Su başkanlığında imzalandı. Vali Su daha sonra Mut OSB’nin elektrik gücünü karşılayacak olan elektrik dağıtım santralinde bitme aşamasına gelen çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. OSB’nin Mut için büyük önem taşıdığını kaydeden Vali Ali İhsan Su, OSB’nin gerek istihdam gerekse sanayileşme açısından ilçeye ve bölgeye büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Valimiz Ali İhsan Su öncülüğünde geçtiğimiz yıl düzenlenen ‘Zeytincilik Sektörü Değerlendirme Toplantısı’ kararları kapsamında kurulan ‘Zeytin Gen Bahçesi’ni de ziyaret eden Vali Su, ülkemiz genelinde önemli görülen yerel çeşitlerin ıslahı ile korunmasını amaçlayan ve 7 bin 500 metrekare üzerinde oluşturulan bahçe hakkında Kaymakam Fatih Erdoğan’dan bilgiler aldı.

İlçe ziyaretleri çerçevesinde Kızılay tarafından bağışçı aracılığıyla yapımı tamamlanan Hatice Ata Tekin Kızılay Anaokulu ile yapım çalışmaları devam eden Sağlık Meslek Lisesi, Gençlik Merkezi ve Mut TOKİ inşaa alanında da incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, yürütülen çalışmaların bir an önce tamamlanması için yetkililere talimat verdi.

Mut Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ederek Başkan Volkan Şeker ile bir süre görüşen Vali Su daha sonra Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’na geçerek vatandaşlarla bir araya geldi. Burada halkın sorun ve taleplerini dinleyen Vali Ali İhsan Su, sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleşen buluşmanın ardından il merkezindeki programlarına katılmak üzere ilçeden ayrıldı.

Ziyarette Vali Su’ya, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik ile Vali Yardımcısı Süleyman Deniz de eşlik etti

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 00:00

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER