Ülkü Ocaklarından 99'uncu Yılda Vatandaşlara Anlamlı Hediye

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanlığı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’uncu yıldönümünde vatandaşlara Atatürk portresi hediye etti.

Ülkü Ocaklarından 99'uncu Yılda Vatandaşlara Anlamlı Hediye

ÜLKÜ OCAKLARINDAN 99’UNCU YILDA VATANDAŞLARA ANLAMLI HEDİYE

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanlığı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’uncu yıldönümünde vatandaşlara Atatürk portresi hediye etti.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül ve yönetimi tarafından gerçekleştirilen Atatürk portresi dağıtımı vatandaşların büyük ilgi ve takdirini kazandı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Kurtarıcı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin her ev ve işyerinde asılı olması gerektiğini söyleyen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül, Cumhuriyetin büyük mücadeleler ve inanmışlıkla kurulduğuna dikkat çekerek: “Vatanımızın her karış toprağında düşman çizmeleri varken bir milleti ayağa kaldıran 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak kurtuluş mücadelesini başlatan Büyük Önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz bugün 99 yaşında. Biz de bu anlamlı günde vatandaşlarımıza büyük kurtarıcımızın portresini dağıtarak O’na olan minnet duygumuzu bir kez daha göstermek istedik” dedi.

“CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞATACAĞIZ”

Aziz Atatürk’ün Türk Milleti’ne en büyük hediyesi olan Cumhuriyet’in ilelebet yaşaması için gerekli mücadeleyi vereceklerini vurgulayan Başkan Yavuz Akgül: “Türk Milleti tarihin hiçbir anında manda ve himayeyi kabul etmemiş, esaret altında yaşamaktansa canını seve seve feda etmeyi seçmiştir. Biz öyle büyük bir Milletiz ki en zor anda bile kenetlenerek tüm dünyaya Türk’ün varlığını hissettirmişiz. Atalarımızdan miras kalan vatan topraklarımızı, rengini şehitlerimizin kanından alan ay yıldızlı al bayrağımızı her şart ve ortamda sonuna kadar savunmaya hazırız. Ulu Önderimizin 19 Mayıs 1919’da yaktığı kurtuluş meşalesi 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetimizin ilanı ile taçlanmış ve anlam bulmuştur. Cumhuriyet sadece bir yönetim şekli değil Büyük Türk Milleti’nin emperyalist güçlere verdiği en güzel cevaptır” şeklinde konuştu.

“TÜRK GENÇLİĞİ ATASI’NIN İZİNDE”

Milliyetçi Ülkücü Türk Gençliği olarak Ülkü Ocakları’nın daima Atası’nın izinde, O’nun gösterdiği muhasır medeniyetler hedefine ulaşması için ilim ve bilimin ışığında, teknolojik gelişmişlikleri takip ettiğini belirten Başkan Akgül şunları söyledi: “Ülkü Ocakları olarak Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi ve Yolbaşçımız Ahmet Yiğit Yıldırım Beyefendi’nin emir ve talimatlarıyla büyük Turan Ülküsü ile Aziz Atatürk’ün çizdiği yoldan dönmeden mücadele edecek ve çalışacağız. Bu kutlu mücadelede muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda olduğu bilincinden hareketle önümüze çıkacak her türlü engeli aşacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’uncu yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve saygıyla anıyoruz. Yaşasın Cumhuriyet, Var olsun Yüce Türk Milleti. Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER