TEMAD 39. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ VE ASTSUBAYLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

17 Ekim Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin 39. kuruluş yıl dönümü ve Astsubaylar günü dolayısıyla Mersin de kutlandı.

TEMAD 39. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ VE ASTSUBAYLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

17 EKİM (TEMAD) 39 KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ

VE ASTSUBAYLAR GÜNÜ MERSİN'DE COŞKULU KUTLANDI.

17 Ekim Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğinin 39. kuruluş yıl dönümü ve Astsubaylar günü dolayısıyla Mersin de kutlandı.

Mersin'de Cumhuriyet Alanında yapılan tören ile başlayan kutlama, Atatürk Anıtına çelenk konulması ve bando eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ve TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur’un günün anlam ve önemini kapsayan konuşması ile devam etti.

Halk oyunları gösterisi ve günün anısına dev Atatürk posteri ile topluca resim çekiminin ardından dernek binasındaki Pilot Astsubay Vecihi Hürkuş Toplantı Salonundaki etkinliklere geçildi.

Mersin İl Protokolü'nün eşlik ettiği toplantıda TEMAD Mersin İl Başkanı Halil Kur yaptığı açıklama da, “11 yıldır Birlikte Türkiye'yiz sloganının günümüzde ne kadar önem arz ettiğini onun için birlik ve beraberliğimizin önemini siz değerli protokolün takdirlerine sunuyorum. Çalışan ve emekli Astsubayların gününü kutluyorum. Günümüzün güç odağı Temad çatısı altında toplanmaktan geçmektedir.

Bu müstesna günün anısına Temad'ın 39.Kuruluş yıl dönümü Astsubaylar Günü kutlu olsun.

Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Mersin Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Sayın Murat FIRAT ve Uhdesindeki çalışma arkadaşlarına Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan vekiline, Büyükşehir Meclis Üyesi Sayın Hasan Özalp Önal'a, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan danışmanı Sayın Hasan Gökbel'e, K.K.T.C Mersin Başkonsolosumuz Sayın Zalihe Mendeli'ye Mersin İl jandarma komutan yardımcısı Jandarma Albay Sayın Mehmet Özkul'a ,Çamlıyayla Belediye Başkanımız Sayın İsmail Tepebağlı'ya ,Akdeniz Belediye Başkan Yrd. Sayın Abdullah AKTAŞ'a , Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş .Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bedri Dursun'a, Mersin Üniversitesi Çevre ve Mühendislik Fakültesi önceki dönem bölüm başkanı (E) Prof. Dr Sayın Halil Kumbur'a, Derneğimizin Bir önceki Başkanı Sayın Ökkeş Özçelik'e ,Tarsus Temad Başkanı Sayın Hanifi Yörük'e, Mersin Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge komutan yardımcısına , Mersin Sivil Toplumla ilişkiler Müdürü Sayın Aysun Cennet Kıldan'a, Siyasi partilerimizin il Başkanlarına ilçe yöneticilerine, Sivil Toplum örgütlerinin başkan ve yöneticilerine ,Serbest Mali Müşavirler oda Başkanı Sayın Emin Levent Türkili'ye, Mersin Adana Adıyaman il ve ilçeleri kültür vakfı Başkanı Sayın Hacı Sarıdoğan'a, çalışan ve emekli Assubaylarımıza kahraman gazilerimize çok kıymetli hanım efendilere sevgili misafirlerimize kıymetli konuklarımıza, yine telgraf telofonla ve sosyal medyadan kutlamalara ortak olan Astsubay sevdalılarına çiçekleriyle salonumuzu renklendiren kurum ve kuruluşlara çok teşekkür ediyorum.

 

Bu güzellikleri yaşatmaya katkısını esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer'e Her daim yanınızdayım diyerek katkısını sunan Toroslar Belediye Başkanı Sayın Atsız Afşın Yılmaz' a başkan yardımcısı Sayın Şeyda Gülden Hanım efendiye, Akdeniz Belediye Başkanı Sayın. M. Mustafa Gültak'a, Çamlıyayla Belediye Başkanı Sayın İsmail Tepebağlı'ya ve tüm il protokolüne ve Mersinimizin sesi kulağı olan basınımızın mümtaz temsilcilerine selam sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum. İyiki varsınız. Astsubaylar günümüz kutlu olsun” dedi.

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER