Tarsus Emniyeti AVM’de Bilgilendirme Standı Açtı

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği, Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği,

Tarsus Emniyeti AVM’de Bilgilendirme Standı Açtı

Tarsus Emniyeti AVM’de Bilgilendirme Standı Açtı

Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği, Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği, TEM Grup Amirliği, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, Aile İçi ve Kadına Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ve Trafik Denetleme Büro Amirliği İlçede bulunan Tarsu Alışveriş Merkezinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme standı açtı.

Uyuşturucu ile mücadelede toplumsal farkındalığı oluşturmak ve bu mücadeleye etkin katılımın sağlanması amacıyla bilgilendirme ve önleme faaliyetleri, Çevre Doğa ve Hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek, vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlılığını arttırmak için bilgilendirme yapıldı.

Terör örgütlerinin eleman kazanma yöntemleri anlatılarak suç ve suç örgütlerine bulaşmamak için yapılması gereken konular ve suç örgütlerinin gençleri istismar edebileceği durumlar,

Şiddetin önlenmesi için alınabilecek önleyici ve koruyucu tedbirler, Hırsızlık, Dolandırıcılık, Güvenli İnternet Kullanımı, genel güvenlik konuları, Trafik güvenliği açısından sürücü ve yayaların uyması gereken genel trafik kuralları, hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

Etkinlik esnasında bilgilendirici broşür, anahtarlık, defter, kalem, boyama kitabı, şapka, etiket vb. ürünlerin dağıtımı yapıldı.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER