banner18

Sever, seçimlere günler kala tekrar Mut’ta

AK Parti MKYK Üyesi, Ekonomi Eski Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, yerel seçimlere ilişkin programı kapsamında tekrar Mut’lu seçmenler ile bir araya geldi. 

Sever, seçimlere günler kala tekrar Mut’ta

Sever, seçimlere günler kala tekrar Mut’ta

AK Parti MKYK Üyesi, Ekonomi Eski Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, yerel seçimlere ilişkin programı kapsamında tekrar Mut’lu seçmenler ile bir araya geldi. 

Sever’in katılım gösterdiği, Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürlüğü tarafından yaptırılan Yıldız tarımsal sulama göleti ziyareti programına; DSİ Bölge Müdürü Celal Tokalak, Mut Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Volkan Şeker, AK Parti Mut İlçe Başkanı Fatih Ünver, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve seçmenler de katıldı.

Mut Barajı ve Sulama Projesi’ne çok sayıda mahalle dahil

Mut Barajı ve Sulama Projesi kapsamında; DSİ 6. Bölge Müdürü 
Celal Tokalak ile Kravga bölgesinde incelemelerde bulunarak, proje hakkında bilgiler alan Mustafa Sever; “Devletimizin bölgemize yapacağı Toplamda 10 milyar TL değerindeki bu yatırım sayesinde, devreye alındığı andan itibaren 174 bin dönümlük bir arazi düşük maliyetle sulanacak, bunun yanında sulamadan arta kalan sular ile de yıllık 69,90 GWh  enerji üretimi sağlanacak” dedi.


Sever, ilgili sulamadan faydalanacak mahalleleri ise şöyle sıraladı: Alaçam, Aşağıköselerli, Aydınoğlu Bozdoğan, Burunköy, Çağlayangedik, Çamlıca, Derinçay, Esençay, Evren, Geçimli, Göksu, Hacıilyaslı, Hacınuhlu, Hamamköy, Haydar, Hocalı, Ilıca, Işıklar, Kadıköy Karadiken, Kavaklı,Kayaönü Kemenli, Kırkkavak, Kışla, Köselerli, Mucuk, Sakız, Sarıveliler, Suçatı, Tekeli, Tuğrul Yapıntı, Yeşilyurt, Yukarı Köselerli ve Zeytinçukuru.
Sever ayrıca, bir ay içinde proje ihalesine çıkılmak üzere çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü ifade etti.

Sever, Mut Cumhur İttifakı teşkilatıyla Hacıahmetli Mahallesi’nde gerçekleştirilen programa da iştirak etti. Programa; Mut Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Volkan Şeker, AK Parti Mut İlçe Başkanı Fatih Ünver, Milliyetçi Hareket Partisi Mut İlçe Başkanı Mustafa Düzenli, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Üyeleri ile Meclis Üyesi Adayları da katılım gösterirken, Sever Hacıahmetli  Mahallesi’ndeki iftar programında vatandaşlarla bir araya geldi.

Sever’e yoğun ilgi

Mustafa Sever, akşam saatlerinde ise Mut Cumhur İttifakı teşkilatı ile Kültür Mahallesi’nde gerçekleştirilen miting çerçevesinde seçmenlerle buluştu. Sever’e; Mut Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Volkan Şeker, AK Parti Mut İlçe Başkanı Fatih Ünver, Milliyetçi Hareket Partisi Mut İlçe Başkanı Mustafa Düzenli, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları ve Kadın Kolları Üyeleri ile Meclis Üyesi Adayları eşlik etti. Kültür Mahallesi’ndeki mitingde coşku ile karşılanan Sever, “Cumhur İttifakı seçmenlerinin gücünü bir kez daha görmüş olduk” dedi.

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2

banner10