Şen'den 15 Temmuz Mesajı

TARSUS Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayımladı.

Şen'den 15 Temmuz Mesajı

Başkan Şen, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayımladı.

TARSUS Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı yayımladı.

Başkan Duran Şen yayınladığı mesajda, “Binlerce yıllık tarihinde sayısız savaşları, felaketleri ve zor dönemleri geride bırakan aziz Türk milletinin, son olarak 15 Temmuz 2016 günü FETÖ terör örgütüne bağlı vatan hainlerinin darbe teşebbüsüne şahit olmuştur. Bundan 5 yıl önce devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. 15 Temmuz hain darbe girişimi, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır” dedi.

15 Temmuz'da bayrağın ilelebet daha yükseklerde dalgalanacağının gösterildiğini ifade eden Başkan Şen mesajında, “Çanakkale ve Kurutuluş Savaşı'nda bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil ya istiklal ya ölüm diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren milletimiz, 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere, helikopter ve uçaklardan atılan mermilere göğsünü siper ederek, istiklal ve istikbaline daima sahip çıkacağını ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet daha da yükseklerde dalgalandıracağını bir kez daha göstermiştir. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. 15 Temmuz’da Türk Milleti'nin varlığına, istikbaline ve inançlarına darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper ederek gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz Milletimizi saygıyla selamlıyoruz” görüşlerine yer verdi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER