SAHA İstanbul Mersin İrtibat Ofisi MTOSB’de açıldı

Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi SAHA İstanbul Mersin İrtibat Ofisi, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde açıldı.

SAHA İstanbul Mersin İrtibat Ofisi MTOSB’de açıldı

SAHA İstanbul Mersin İrtibat Ofisi MTOSB’de açıldı

Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi SAHA İstanbul Mersin İrtibat Ofisi, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde açıldı.

Açılışa SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Sürmen, TÜBİTAK’a bağı TÜSSİDE Enstitü Müdür Yardımcısı Ali Doğan ve Baş Uzman Araştırmacısı Dr. Kirstin Öztürk, MTOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTOSB Yönetim Kurulu Üyesi Kürşad Haddat, MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Darıcı ve MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz ile sanayiciler katıldı.

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, SAHA İstanbul Mersin İrtibat Ofisi’nin kent sanayisinin geleceğine ışık tutacağını kaydederek, ‘Bu çalışma Mersin sanayisinin deniz feneri olacak. Hangi şehrin hangi sanayi dalında güçlü olduğunu saptayıp gelişmesi gerektiğini belirleme adına yola çıktık. Bu planlama yapılabilirse o sanayi dalına yönelik düşünülen yatırımlar doğru şehre yapılabilecek ya da şehirlerin hedefine ulaşması için ne gibi bir kas gücü geliştirilmesi gerektiği ortaya çıkacak. Böylece daha planlı, daha sürdürülebilir çalışmalara imza atılabilecek’ dedi.

MTOSB Başkanı Sabri Tekli ise, ‘Biz Mersin sanayisi ve sanayicisine güveniyoruz. Savunma sanayinde etkin rol oynayabilmek adına gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızda SAHA İstanbul Mersin İrtibat Ofisi, sanayicilerimizin en önemli pusulası olacak. SAHA İstanbul’un yönlendirmesi ile sanayicilerimizin daha verimli çalışmalara imza atacağını düşünüyoruz. Bölgemiz içerisinde savunma sanayine üretim yapabilecek kapasitede çok önemli markalarımız var. Bizim üzerimize düşen görev ise onları doğru yönlendirebilmek. SAHA İstanbul’un bu çalışmalara katkısı büyük olacak’ dedi.

Açılışta konuşan MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ise, ‘Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar Çukurova Stratejik Kalkınma ve Yatırım Planı üzerinde çalışmalar yapıyoruz. SAHA İstanbul tam da bu bağlamda önemli bir çalışma. Kentin tamamının stratejik planı yerine sanayi ile ilk adım atılıp ardından bunu genişletebiliriz. Her türlü desteği vermeye hazırız’ dedi.

Açılışın ardından SAHA İstanbul yetkilileri yapılacak olan çalışmayı sanayicilere aktardılar.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 18:38

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER