Radar Ve Drone Destekli Trafik Denetimi

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ  Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında trafik denetiminin yapıldığını duyurdu.

Radar Ve Drone Destekli Trafik Denetimi

Radar Ve Drone Destekli Trafik Denetimi

MERSİN İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ  Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nce yapılan basın açıklamasında trafik denetiminin yapıldığını duyurdu. Yapılan açıklama şöyle;  Trafikte sürücü, yaya ve yolcuların güvenli bir trafik ortamı içerisinde seyahat etmelerinin sağlanması kazalarda can ve mal kayıplarının önlenmesi amacıyla;

       İl merkezinde farklı noktalarda trafik ekiplerince alkol uygulaması başta olmak üzere emniyet kemeri ve kask kullanımı, hız, kırmızı ışık ihlali, seyir halinde cep telefonu kullanımı, toplu taşıma araçları, yasak park, servis araçları ve diğer trafik ihlalleri ile ilgili olarak denetimler yapıldı.

  Yapılan denetimler ile ilgili olarak; Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce 2021 yılı içerisinde il merkezinde belirlenen değişik noktalarda radar ve drone destekli uygulamalar yapılarak, ihlal yapan ve eksikliği bulunan araç sürücülerine cezai işlem uygulandı.

       Trafikte yol kullanıcısı olan sürücü, yolcu ve yayaların trafik kurallarına uymaları konularında 2022 yılı içerisinde de denetimlerimiz devam etmektedir.”

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER