Okullar Açıldı Lütfen Dikkatli Olalım

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı “OKULLAR AÇILDI LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM” uyarısını yineledi.

Okullar Açıldı Lütfen Dikkatli Olalım

OKULLAR AÇILDI LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM”…

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim kurulu üyesi ve Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Veysel Sarı “OKULLAR AÇILDI LÜTFEN DİKKATLİ OLALIM” uyarısını yineledi.

BAŞKAN SARI SÜRÜCÜLERİ ŞU SÖZLERLE UYARDI

Korona virüsü salgınından dolayı 15 Mart 2020 Tarihinden bugüne kadar yüz yüze eğitimden uzak kalan öğrencilerimiz nihayet okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuşuyor.

             Edinilen bilgiye göre;

        Uzun bir aradan sonra İlimizde1 Eylül’de “2021-2022” eğitim ve öğretim yılında çoğunluğu küçük 388 Bin öğrenci 1 Eylül’den itibaren ders başı yapacaktır.

            Uzmanlarında belirttikleri gibi uzun süre evlerinde okul, arkadaş ve sosyal aktivitelerden uzak kalan çocuklarda Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu görüleceği belirtilmiş olduğundan tüm sürücülerin trafikte tüm bu olasılıklar göz önünde tutulmalarını rica ediyorum.

Ayrıca, çocuklarımızın, bu gergin süreçten etkileneceği, yetişkinler kadar trafik kuralları bilemeyecekleri gibi, bazı küçüklerin ise uykusunu alamamış olmasından da kaynaklanan problemler yaşıyor olabileceği gibi, bir çocuğun yola kaçan topunu almak için aniden yola çıkabileceği ihtimalinide göz önünde bulundurarak telafisi mümkün olmayan kaza ve felaketleri önlenebileceğini de unutmayalım”.  

             BAŞKAN VEYSEL SARI TRAFİK KAZALARI VE ARAÇ SAYILARI KONUSUNDA DA ŞU BİLGİLERİ VERDİ.

“Bizleri oldukça üzen istatistikî bilgi ise, geçen yıllarda olduğu gibi ülke genelinde trafik kazaları oluş sıralamasında İstanbul ilk sırada Mersin ise maalesef yine 81 İl arasında 7. sırada yer almıştır.

Mersin’de trafiğe çıkan araç sayısında büyük artışlar olurken Mayıs 2021 Tarihli TÜİK verilerine göre, Mersin’deki trafiğe kayıtlşı motorlu araç sayısıda 661 Bin 481’e yükselmiştir.  Bu taşıtların ise yüzde 45,6’sını otomobil, yüzde 23,8’ini motosiklet, yüzde 17,3’ünü kamyonet, yüzde 5,6’sını traktör, yüzde 5,3’ünü kamyon, yüzde 1,4’ünü minibüs, yüzde 0,8’ini otobüs, yüzde 0,2’sini ise özel amaçlı taşıtlar oluşturmaktadır.
            Trafiğe her ay yüzlerce yeni aracın trafiğe çıktığı da dikkate alınarak her yıl binlerce insanımızı çoğunlukla sürücü hatalarından kaynaklanan trafik kazalarında kaybediyor olmamız bizlere, yani tüm sürücülerin çok ama çok dikkatli olmalarının gerekliliğini işaret etmektedir.

Unutmayınız ki, “KAZALARI ARAÇLAR DEĞİL, KURALLARA UYMAYAN VE DİKKATSİZ SÜRÜCÜLER NEDEN OLUR”. O yüzden lütfen trafik kurallarına mutlaka uyalım, dikkatli olalım ve yuvalara ateş düşürmeyin”.

İstikbalmersin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER