Mersin TÜRKAV Başkanlığına Oğuzhan Yıldız Seçildi

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Mersin Şubesi 2023 Yılı Olağan İstişare Kurulu Vakıf binasında gerçekleştirildi.

Mersin TÜRKAV Başkanlığına Oğuzhan Yıldız Seçildi

TÜRKAV Mersin Şubesi 2023 Olağan İstişare Kurulu Gerçekleşti

Şube Başkanlığı’na Oğuzhan Yıldız Seçildi.
 

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Mersin Şubesi 2023 Yılı Olağan İstişare Kurulu Vakıf binasında gerçekleştirildi. Vakıf şubesi üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen olağan kurulda şubenin yeni yönetim kurulu teşekkül etti. Ülkü Ocakları Mersin İl Başkanı Yavuz Akgül, Kamu-Sen Mersin İl Temsilcisi Metin Ercan, Kamu-Sen’e bağlı sendika başkanları da istişare kurulunda hazır bulundu.

Şube Başkanlığı’na Oğuzhan Yıldız Seçildi.

İstişare Kurulunda görev yapacak olan divan, TÜRKAV Mersin Şubesi önceki dönem şube başkanı, Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın’ın divan başkanlığı ve TÜRKAV Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr Tuba Tombuloğlu ile önceki dönem başkan yardımcısı olup emekliliği sebebiyle vakıf üyeliğinden ayrılan Mehmet Akpınar’ın üyelikleriyle oluştu. Divan tarafından yönetilen genel kurulda şubenin faaliyet, denetim ve mali raporlarının okunması ve ibra edilmesi sonrasında yapılan konuşmalar ve oylama akabinde Oğuzhan Yıldız TÜRKAV Mersin Şube Başkanlığı görevine seçildi.

Şube Başkanı Oğuzhan Yıldız’dan ‘Deprem’ Vurgusu

6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve on bir ilimizde yıkıma sebebiyet veren deprem konusunda vakıf şubesi olarak yapılan çalışmaları üyeler ve basın ile paylaşan Oğuzhan Yıldız, bugün gerçekleşen istişare kurulunun da yaşanan deprem sebebiyle mecburen ertelenerek yapıldığı bilgisini vererek; “6 Şubat 2023 gecesi sabaha karşı meydana gelen Asrın Felaketi olarak adlandırılan, dünyada eşi görülmemiş arka arkaya meydana gelen depremlerle tarihimizin en karanlık gecelerinden birini yaşadık.

Ülkemizde 11 ilimizi etkileyen bu afette aralarında burada bulunan arkadaşlarımızın aileleri, akrabaları, dost ve arkadaşları da bulunan on binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş, milyonlarca vatandaşımız evinden yurdundan olmuştur. Hayatını kaybederek ebedi aleme irtihal eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aileleri, yakınları ve Aziz Milletimize başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Bu süreçte üzerimize düşen görev, tüm enerjimizi depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak adına kullanmak olacaktır. Yaşadığımız felaket sonrasında Ülkü Ocaklarımızın, Türkiye Kamu Sen’e bağlı Sendikalarımızın ve Vakfımızın yardım çalışmaları ile ilgili toplumumuzun tüm kesimleri tarafından takdir edildiğine dair birçok geri dönüşler olmaktadır. Şanlı Tarihi boyunca zor zamanlarda birlik ve beraberlikte feraseti ile dünyaya ders vermiş Yüce Türk Milleti bütün güçlükleri yendiği gibi yaşadığımız bu büyük afette de yaraları sarma noktasında gereğini yapacaktır. Felaketin ilk gününden bu yana TÜRKAV Genel Başkanımız Sayın Ebubekir Korkmaz beyefendinin önderliğinde Türkiye genelinde 111 Şube Başkanlığımızın teşkilat refleksi harekete geçirilmiş, yardım çalışmaları ile ilgili yol haritası belirlenmiştir. Bu doğrultuda yardım faaliyetleri gerçekleştirilmiş, felaketin tüm izleri silininceye, Aziz Milletimizin sosyal, ekonomik ve psikolojik olarak normalleşinceye kadar çalışmalarımız hız kesmeden sürdürülecektir. Bu noktada yoğun hassasiyet gösteren, özverili bir şekilde çalışmalara katılan TÜRKAV Mersin Şubesi 2022 yılı Yönetim Kurulumuza ve Devletin Asil Evlatları siz değerli üyelerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER