KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Toroslar'da

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Toroslar'a geliyor.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Toroslar'da

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, 14 Temmuz'da Toroslar'da

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Toroslar'a geliyor.

Mersin'de bir dizi temaslarda bulunacak olan KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, 14 Temmuz Çarşamba günü saat 17.30'da Rauf Raif Denktaş Parkı'nda Toroslar Belediyesi tarafından düzenlenecek törene katılacak.

Program, çelenk sunma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Mehteran Takımından kahramanlık marşları, halk oyunları ve video gösterimi ile Rauf Raif Denktaş Parkı'nın gezilmesiyle sona erecek.

Toroslar İlçesi Mustafa Kemal Mahallesi'nde bulunan Toroslar Belediyesi Rauf Raif Denktaş Parkı'nda; ömrünü Kıbrıs Türklerinin bağımsızlığına adayan KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf  Raif  Denktaş, KKTC'nin ilk Cumhurbaşkanı Yardımcısı merhum Dr. Fazıl Küçük ve Şehit Pilot Yüzbaşı Cengiz Topel'in büstleri ile Kıbrıs Barış Harekatı'nda kullanılan emtialar yer alıyor.

Başkan Yılmaz: "Et ve Tırnak Gibiyiz"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı Toroslar'da ağırlayacak olmaktan büyük onur duyduklarını söyledi.

"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile olan gönül bağı ve birlikteliğimizi her zaman en üst düzeye çıkarma gayretindeyiz" diyen Başkan Yılmaz, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin etle tırnak gibi olduğunu, ayrılmayacağını kaydederek; "20 Temmuz 1974 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı, yavru vatanda barışı sağlayan şanlı bir zaferdir. Bu şanlı zaferin 47. yıl dönümünde KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar'ı Toroslarımızda, Rauf Raif Denktaş Parkımızda ağırlamaktan onur duyacağız" ifadelerini kullandı.

BASINA DAVET VE PROGRAM

Tarih: 14 Temmuz Çarşamba (Yarın)

Saat   : 17.30

Yer    : Rauf Raif Denktaş Parkı ve Açık Hava Müzesi -Mustafa Kemal Mahallesi / Toroslar

PROGRAM AKIŞI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile Şanlı Bayrağımızın göndere çekilmesi,

Mehteran takımından Kahramanlık Marşları,

Toroslar Belediye Başkanı Sayın Atsız Afşın YILMAZ’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmaları,

Mersin Valisi Sayın Ali İhsan SU’yun günün anlam ve önemini belirten konuşmaları,

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin TATAR’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmaları,

Halkoyunları ve video gösterimi,

Rauf Raif Denktaş Parkı gezisi,

Gazeteci Kurtar Çakın'ın Kıbrıs Barış Harekatı Fotoğraf Sergisi,

Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları Yöresel Ürünler Sergisi,

Yöresel çadırda ikram

Not : Törene katılacak olan yerel ve ulusal basın mensuplarımızın, son 48 saat içinde geçerli olan PCR (Koronavirüs) testi yaptırmaları gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 14:24

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER