Kızıltan’dan MGC’ye ziyaret

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) yeni binasını ziyaret ederek MGC yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Kızıltan’dan MGC’ye ziyaret

Kızıltan’dan MGC’ye ziyaret

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nin (MGC) yeni binasını ziyaret ederek MGC yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Hayırlı olsun dileğinde bulunan Kızıltan, gazetecilik gibi zor bir mesleğin her ihtiyacı karşılayacak bir mekanda icra edilmesinin önemine vurgu yaptı.

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan; MGC Başkanı Rüstem Kaya Tepe, MGC Saymanı Abdullah Biçer ve MGC Yönetim Kurulu Üyesi Fahriye Kutlay Şenyurt’u yeni cemiyet binasında ziyaret etti.

MGC Başkanı R. Kaya Tepe, yönetim olarak Ayhan Kızıltan’ı ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti. İyi bir hizmet verecek binaların kurumsallık adına önemli bir faktör olduğunu dile getiren Tepe, “Kent gazetecileri biliyorsunuz ki çok zor bir dönemden geçiyor. Bu zor dönemde hem seçilmişlerden, hem atanmışlardan hem de görev almışlardan pek çok destek taleplerinde bulunuyoruz. Bu anlamda biz MGC olarak yerle ilgili olarak sorun yaşıyorduk. İlk olarak Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan bu sorunumuza el atmıştı ve MGC’ye bir lokal yaptı, onu kullanmaya başladık. Bir de basın merkezi olarak kullanacağımız bir yere ihtiyacımız vardı. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da burayla ilgili çalışmayı başlattı, bitirdi ve bize de teslim etti. Biz de yavaş yavaş yerleşiyoruz. Tabi özellikle kurumsal yapılarda çatılar çok önemli. İçinde çalışacağınız mekanlar çok önemli. Kurumsal alt yapıyı oluşturmak için iyi bir yerde hizmet vermeniz gerekiyor. Biz de bunu sağlamaya çalışıyoruz. Bu iki mekan bizim rahat bir şekilde görev yapacağımız yerler olacak.” dedi.

Kızıltan, Gültak ve Tarhan’a teşekkür etti

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MGC lokali ve MGC merkez binasını gazetecilere kazandırdıkları için Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’a teşekkür ederek şunları söyledi:  Buraya gelince kendimi çok konforlu bir ortamda hissettim. Daha önce çalıştığınız ortamlar pek müsait değildi. Gazetecilik mesleği titizlik ve dikkat gerektiren oldukça zor bir meslek. Bu sebeple sizlerin çok refah bir mekanda, kafanızın çok rahat olacağı bir mekanda çalışması çok önemliydi. Bunu da Sayın Gültak ve Sayın Tarhan gerçekleştirdi. Gazeteciler için yepyeni binalar yapıp sizlere teslim edildi. Her iki belediye başkanına teşekkür etmek istiyorum.

“Basının kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor”

Basının yeteri kadar özgür ve tarafsız olması için ekonomik anlamda kendi ayaklarının üzerinde durmasının önemine vurgu yapan Kızıltan, “Televizyon, radyo ve gazeteler olmazsa olup biten birçok şey öğrenemeyeceğiz. Bunun için basına elimizden geldiğince destek olmamız lazım, basının kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor. Gazeteciler ve basın kuruluşları kendi ayaklarında durabilirse çok daha tarafsız, çok daha doğru ve gerçek haber yapıp halkın doğrulara ulaşmasını sağlar. Ben tüm gazetecileri zor şartlar altında, bu zor mesleği icra ettikleri için kutluyorum. Türkiye’nin sesi, kulağı, gözü olmaya devam etsinler. Halkımızı aydınlatıp haberdar etsinler. Hepinize başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER