banner18

“İnsan Olmak mı, Kadın Olmak mı?”

Yazar Kadife Bediroğlu  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü değerlendirdi. 

“İnsan Olmak mı, Kadın Olmak mı?”

Yazar Kadife Bediroğlu  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü değerlendirdi.  “İnsan Olmak mı, Kadın Olmak mı?”

Yazdığı makalesinde kadın olmanın zorluğuna değinen Yazar Bediroğlu, engelli evlat sahibi annelerin daha da zor bir yaşamları olduğunu söyledi. Yazar Bediroğlu; “Sözlerime Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü ile başlamak istiyorum. “Yeryüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” Biz kadınlar, güç simgesi, güzellik abidesi, yeryüzündeki bitmez tükenmez sabır taşı, ailenin boynu, komşunun sırdaşı, çocuklarının en iyi doktoru, kocasının yol arkadaşı, çalıştığı kurumun temiz aynası. Hem melek, hem savaşçı, hem de annedir.. Dünyada ki tüm ülkelerde kadın olmak zordur. Birde dünyada hem kadın hem anne ve de engelli çocuk annesi olmak daha da zordur. Bu durumdaki anneler için, sabır ve meşakkatli bir süreçtir bu.

Aslında bu konularda ne kadar bilinçlenirsek kendimizi bu konuda ne kadar geliştirirsek yolumuz daha açık ve engelsiz olacaktır.  Yeni yazdığım romanımdaki Ayşe karakterinin söylediği gibi “Beni öldürmeyen her şey güçlendirir.” Bir kadın her ne pahasına olursa olsun kendini çocuklarına adar ve bunun için bedenini ve canını siper eder. Ne kadar zorluk yaşarsak yaşayalım, her koşulda pes etmemeyi kendimize prensip edinelim. Önce kendimize inanalım. İnandığımız yolda korkusuzca ilerleyelim. Bazen bu yolumuz engelli bir evlatla sınav olur. Bazen bu amansız bir hastalık olur. Bazen yoksulluk olur. Bazen imkânsız bir aşk acısı olur. İnadına pes etmeden hayata adeta meydan okuyarak yolumuza devam edelim. Tünelin sonunda mutlulukla güneş bize göz kırpacaktır. Eğer güneş doğmamışsa, kendi ışığımızla etrafımızı aydınlatalım. Bu ışık evrende bulunan bütün KADINLARA yetecektir. 

Hepinize güneşin ışıkları gibi Turunculu, Sarılı ışıltılı bir yaşam dilerim.

Tüm yaşamınız, Bir çiçek bahçesinde geçsin.! "  

                                                                                

   

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2022, 15:03

mersinistikbal

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aliye Bozkurt
Aliye Bozkurt - 2 yıl Önce

Emeğine, kalemine sağlık Kadife hanım çok güzel degerlendirmeler yapmışsın

Şadan köse
Şadan köse - 2 yıl Önce

Harika bir yazı olmuş kalemine sağlık

Günver Korkmaz
Günver Korkmaz - 2 yıl Önce

Kalemin yürek sesin var oldun değerli hocam .Fedakar, duyarlı ,yüreği güzel değerli kardeşim ...umut güneşin hiç sönmesin sağlık ,huzur dolu aydınlık yarınlara güzel yüreğine selâm sevgimle...

şadan köse
şadan köse - 2 yıl Önce

harika bir yazı okudum teşekkkürler

Ayten Bedir Kantaroğlu
Ayten Bedir Kantaroğlu - 2 yıl Önce

Bir isim bir kadına bu kadar yakışır. Kadife ... Kadının adı sen.. Kadının adı Rüya.. Kadife kumaş misali bütün kadınların Rüyaları gerçek olsun.. Rabbim sesini üşütmesin..

Mukaddes  Aktan
Mukaddes Aktan - 2 yıl Önce

Harika bir makale olmuş eline sağlık canım başarıların daim olsun

Perihan Şah
Perihan Şah - 2 yıl Önce

Fedakar,duyarlı, yüreği güzel arkadaşım diline kalemine sağlık. Nede güzel noktalara parmak basmışsın. Aydınlık, güzel günlerin olsun canım sevgiyle kal.

SIRADAKİ HABER

banner2

banner10