Gülnar'da 1000 Adet Ramazan Gıda Kolisi Dağıtımına Başlandı

Ramazan Ayı Dolayısıyla Gülnar’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere hazırlanan 1000 adet gıda kolisi dağıtılmaya başlandı.

Gülnar'da 1000 Adet Ramazan Gıda Kolisi Dağıtımına Başlandı

Gülnar'da 1000 Adet Ramazan Gıda Kolisi Dağıtımına Başlandı

Ramazan Ayı Dolayısıyla Gülnar’da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere hazırlanan 1000 adet gıda kolisi dağıtılmaya başlandı.

Gülnar Kaymakamlığı, Gülnar Belediyesi ve Gülnar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı koordinesinde başlatılan Ramazan Ayı gıda kolisi yardımı çalışmalarına Gülnar Belediyesi, Gülnar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Akkuyu Nükleer Rosatom A.Ş., Cengiz İnşaat, Titan 2 IC İçtaş İnşaat ve Nept A.Ş firmaları tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere toplam 1000 adet gıda kolisi hazırlanmıştır.

Gıda Kolilerinin teslim etkinliğine; İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Celal Kadim, Ak Parti İlçe Başkanı Tevfik Kalemci, Akkuyu Nükleer A.Ş. Kamu Kurumları ile İlişkiler ve Uluslararası İşbirliği Yönetici Direktörü Aleksei Frolov, şirket yetkilileri ve kurum amirleri katılım sağladılar.

İlçe Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı etkinlikte yaptığı konuşmada ; “ Feyiz ve bereketlerle, af ve mağfiretlerle dolu olan yardımlaşma ve dayanışmanın toplum hayatında yoğunluk kazandığı, ibadet hayatımızın zenginleştiği Ramazan Ayına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gülnar ilçemizde Ramazan ayı dolayısıyla birlikte hazırladığımız bu gıda kolilerinin inşallah bugün itibariyle dağıtımına başlanacak. Paketlerin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması ve belirli bir düzen içerisinde dağıtımının sağlanması amacıyla Gülnar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın kayıtlarında yer alan vatandaşlarımıza ve İlçemizin her köşesinde ikamet eden vatandaşlarımıza kolilerin ulaştırılması amaçlanmaktadır. Gıda kolisi yardımlarında bulunan kamu ve özel sektör kuruluşlarımıza teşekkür ederim. Ayrıca dağıtımda görev alacak olan Gülnar Belediyesi ve Gülnar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personellerine teşekkür ediyorum” dedi.

Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar etkinlikte yaptığı konuşmada; “ Ramazan ayı, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma ayıdır. Gülnar’da hazırladığımız gıda paketlerini dağıtma amacımız İnancımıza göre Ramazan ayında yardımlaşmaktır, paylaşmaktır. Bu etkinlik de bunun gereği bir etkinliktir. Bu mübarek Ramazan ayında her sene olduğu gibi bu senede Gülnar Kaymakamlığımız koordinesinde başlatılan etkinliğe Gülnar Belediyesi olarak gıda paketi desteğinde bulunuyoruz. Binlerce vatandaşa, ailemize belediyemizin yanı sıra, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Akkuyu NGS A.Ş ve firmalarının katkı ve destekleri ile oluşturulan kolilerimizi dağıtıyoruz. İnşallah her geçen gün biraz daha artan oranda ve sayıda, bu desteklerimizi bu yardımlarımızı vermeye çalışacağız. Bu kolilerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

mersinistikbal

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER